Özak GYO Başkanı 

1971 İstanbul doğumlu olan Ahmet Akbalık, 1985 yılında aile işletmesi olan Özak Tekstil’de çalışma hayatına başlamıştır.

Gayrimenkul geliştirme, inşaat, tekstil, turizm ve enerji olmak üzere pek çok alanda faaliyet gösteren Özak Global Holding’te Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapmaktadır.

Dünyadaki mimari ve ekolojik değişimi takip ederek, kentsel dönüşüm projeleri ile ilgilenen Özak GYO’nun da Yönetim Kurulu Başkanıdır.

Tüm şirketlerini Özak Global Holding çatısı altında toplayan Ahmet Akbalık; gayrimenkul, turizm, tekstil ve inşaat teknolojilerini ve trendlerini çok yakından takip ederek yaptığı doğru hamleler ile adından söz ettirecek ulusal ve uluslar arası projeler yaparak, Türkiye ekonomisinin lokomotif kuruluşlarından biri olmayı başarmıştır.

Türkiye İhracatçılar Birliği (TİM) Başkan Vekilliği, Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) İcra Kurulu Üyeliği, Gayrimenkul ve Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği (GYODER) Başkan Yardımcısı görevlerini yapan Akbalık ayrıca Makedonya Antalya Fahri Başkonsolosudur. Evli ve 3 çocuk babasıdır.