banner32
    23 Ocak 2017 Pazartesi  Mobil Künye Sitene Ekle İletişim


YURT HABERLERİ:
Safranbolu'da Villa Huzurevi Projesi!
Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Mehmet Ceylan, Safranbolu Devlet Hastanesi toplantı salonunda yeni projeler hakkında bilgiler verdi. Ceylan, gazetecilere yaptığı açıklamada, derneğin güzel bir projeye imza attığını belirtti. 

Derneğin amacının Safranbolu'da ve bölge yaşayan yaşlıların ev ortamında yaşamlarını sürdürebilecekleri, huzur içinde yaşayacakları bir mekân oluşturmak olduğunu ifade eden Ceylan, "Buna benzer projeleri Safranbolu'da büyüklerimizin öncülüğünde çok gerçekleştirdik. Bunlardan bir tanesi, daha bölgede hiç Anadolu Lisesi yokken Safranbolu Anadolu Lisesi vatandaş-devlet öncülüğünde yapıldı. Diğer taraftan Safranbolu Fethi Toker Güzel Sanatlar Fakültesi, Safranbolu halkının öncülüğünde adım atılmış ve Safranbolu'ya kazandırılmıştır. Yine Safranbolu Devlet Hastanesi ek binası derneğimiz vasıtasıyla devletimizin desteğiyle tamamlanmış bir projedir. Şimdi Safranbolu halkının öncülüğünde derneğimizin başlatmış olduğu bir projeyle inşallah yaşlılarımıza da yönelik projeyi ilk adımı atıyoruz" ifadelerini kullandı. 

Dernek Başkan Yardımcısı Mehmet Kalem de, AK Parti milletvekilleri Mehmet Ali Şahin, Burhanettin Uysal ve sivil toplum kuruluşlarının da kendilerine destek olacağına dikkat çekerek, "Yapacağımız huzurevlerini devlet binası konseptinde düşünmüyoruz. Safranbolu tarihine, kültürüne yakışır bir şekilde villa şeklinde evler düşünüyoruz. İlk etapta 20 adet villa şeklinde ev yapacağız. Her villada 6 oda düşünüyoruz. İnsanlar kendini dışlanmış hissetmesinler. Bahçesine maydanozunu, domatesini, çiçeğini eksin istiyoruz" dedi.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
banner48
banner45

Kocaeli Darıca'ya metro yapılacak!
Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, Darıca’da bulunan askeri alanın Darıca Belediyesi’ne devredilerek rekreasyon...

Haberi Oku