banner32
    18 Ocak 2017 Çarşamba  Mobil Künye Sitene Ekle İletişim


YURT HABERLERİ:
Safranbolu'da Sezai Yıldız Parkı Açıldı
Safranbolu Emek Mahallesinde hizmete açılan parka, uzun süre muhtarlık görevini ifa eden Merhum Sezai Yıldız’ın adı verildi. Parkın açılışına Safranbolu Belediye Başkanı Dr. Necdet Aksoy, Gökçebey Belediye Başkanı Vedat Öztürk, Belediye Başkan Vekili Halil Aydın Başkan Yardımcıları Erdoğan Şenol, Kamil Temel, Hüseyin Bilicioğlu, Kamu Kurum ve kuruluşlarının Müdür ve Amirleri, Muhtarlar Derneği Başkanı Şahin Yavuz ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Açılış konuşmasını yapan Safranbolu Muhtarlar Derneği Başkanı Şahin yavuz, “1968 ile 2005 yılları arasında 37 yıl muhtarlık görevini layıkı ile yerine getirmiş ve göreve devam ederken vefat etmiş olan rahmetli Sazai Yıldız’ı unutmayıp ismini ölümsüzleştiren başta Belediye Başkanımız Sayın Dr. Necdet Aksoy ve Belediye Meclis üyelerimize teşekkür ediyorum. Hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.


Açılışta konuşan Safranbolu Belediye Başkanı Dr. Necdet Aksoy ise, parkın 122.782 TL'ye mal olduğunu belirterek "Park, içerisinde 115 metrekare çocuk oyun alanı, 3 kuleli çocuk oyun gurubu, 2 salıncak ve tahterevallili grup, 50 metrekare fitness alanı ve 6 fitness elemanı, 100 metrekare basketbol alanı, aydınlatmalar ve yeşil alanı ile mahalleye hizmet etmeye başladı" ifadelerini kullandı.

Parkın isminin Belediye Meclis üyeleri ile birlikte karar vererek Safranbolu’ya 38 yıl hizmet veren Sezai Yıldız beyin isminin verildiğini sözlerine ekleyen Başkan Aksoy; “2009 yılından bu yana 68 adet parkı hizmete açtık. İnşallah mahallelerimizde park alanları yapmaya yeşil alanlar oluşturmaya devam edeceğiz. Parkın hemen arkasında bulunana vadide Karabük Belediyesi ile ortalaşa ve DSİ’nin projelendirdiği bir 15 metreli sel kapanının yapılacağını ve burada oluşacak olan göletin etrafında da piknik sahalarının yapılacağını söylemek isterim. Yani bu bölge çok güzel bir görünüme kavuşacak. Her zaman söylediğimiz gibi Emek Mahallesi Safranbolu’nun misafir odasıdır. Biz de bu güzel mahallemizi süslemeye devam edeceğiz. Ben bu vesile ile bizlerden desteklerini ve dualarını esirgemeyen halkımıza, parti teşkilatlarımıza, muhtarlarımıza teşekkür ediyorum. Parkımız mahallemize hayırlı uğurlu olsun “ dedi.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
banner48
banner45

Cumalıkızık eski kimliğine kavuşuyor!
Bursa Yıldırım Belediyesi, Cumalıkızık'taki restorasyon çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor.

Haberi Oku