banner32
    22 Ocak 2017 Pazar  Mobil Künye Sitene Ekle İletişim


YURT HABERLERİ:
Halk eskiyen evler için restorasyon bekliyor!
İzmir'in Kadifekale ve Basmane arasında daha çok bulunan tarihi evlerinin bazıları, kaderine terk edildi. Çatıları, cumbaları çöken evler kullanılmaz halde geldi. Bölge halkı, sahiplerinin yaptırmadığı ve yıkılma tehlikesi olan bu yapıları, Kültür ve Turizm Bakanlığı, belediyeler, Vakıflar Genel Müdürlüğü ve sivil toplum kuruluşlarının bir araya gelip restore ettirmesini istedi.

OTURULAMAZ HALDE

Kentin tarihi semtlerinden olan Kadifekale ve Basmane arasında bugüne kadar zamana meydan okuyan tarihi evler, son dönemde bakımsız kalınca yıkılma tehlikesiyle karşı karşıya kaldı. Kaderine terk edilen evlerin çatıları ve cumbaları çöktü, içleri oturulamaz hale geldi. Bazı evlerin çevresi belediye ekiplerince, demir kafeslerle korumaya alındı.

VATANDAŞLAR TRESTORASYON İSTİYOR

Kurtarıcılarını bekleyen evlerin eski güzel hallerini bilen semt sakinleri, bugünkü içler acısı haline tepki gösterdi. Kentin kültürel değerlerine önem veren vatandaşlar, sahiplerinin yaptırmadığı bu yapıları, Kültür ve Turizm Bakanlığı, belediyeler, Vakıflar Genel Müdürlüğü ve sivil toplum kuruluşlarının bir araya gelip, restore ettirmesini istedi.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
banner48
banner45

Kahramanmaraş'ta yol çalışmaları sürüyor!
Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, yapımı devam eden Kuzey Çevre Yolu’nda...

Haberi Oku