banner32
    17 Ocak 2017 Salı  Mobil Künye Sitene Ekle İletişim


YURT HABERLERİ:
Denizli Bekilli'ye İçme Suyu Deposu Yapılıyor
Denizli’nin 19 ilçesinde sürdürdüğü projelere bir yenisini daha ekleyen Büyükşehir Belediyesi DESKİ, Bekilli ilçesine 2 adet içme suyu sondaj kuyusu, 1 adet 2000 metreküplük ve 2 adet 500 metreküplük içme suyu deposu inşa ediyor.

Denizli’nin tüm ilçelerinde yürüttüğü projelerle, kentin modern alt yapı ve içme suyu standartlarına kavuşması için çalışan Denizli Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (DESKİ) Genel Müdürlüğü, Bekilli ilçesinde içme suyu sistemini yeniliyor. Proje kapsamında 2 adet içme suyu sondaj kuyusu açılan Bekilli’ye ayrıca 1 adet 2000 metreküplük ve 1 adet 500 metreküplük içme suyu deposu ile 1 adet 500 metreküplük biriktirme deposu inşa ediliyor.

Büyükşehir Belediyesi DESKİ'nin başlattığı çalışmayla ilçe halkı nitelikli, yeni ve temiz su depolarına kavuşacak. Ayrıca açılan 2 adet içme suyu sondaj kuyularıyla birlikte, Bekilli'nin su sıkıntısı yaşama olasılığının önüne geçilecek. 

Suyun insanlık için her şeyden kıymetli olduğunu belirten Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, “Su, insan ve canlı hayatının olmazsa olmazı, vazgeçilmez bir değeri. Suya yapılan yatırım doğaya ve gelecek nesillere yapılan yatırımdır. Bu bilinçle kent merkezimiz ve tüm ilçelerimizde yaşayan vatandaşlarımızın su sıkıntısı çekmemeleri, temiz ve kaliteli su kullanmaları için çalışıyoruz. Bekilli ilçemizdeki projelerimizle halkımız daha nitelikli suya kavuşacak. Ben şimdiden hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
banner48
banner45

Cumalıkızık eski kimliğine kavuşuyor!
Bursa Yıldırım Belediyesi, Cumalıkızık'taki restorasyon çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor.

Haberi Oku