banner32
    17 Ocak 2017 Salı  Mobil Künye Sitene Ekle İletişim


YURT HABERLERİ:
'Bursa'nın Çehresi Tamamen Değişecek'
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Büyükşehir Belediyesi tarafından Bursa’yı daha yaşanabilir hale getirmek amacıyla projelendirilen T2 Kent Meydanı–Terminal tramvay hattında çalışmaların devam ettiğini söyledi. Başkan Altepe, çalışmalar tamamlandığında, İstanbul Yolu'nun çehresinin değişeceğini ve projenin kente değer katacağını söyledi.

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin Kent Meydanı ile Terminal arasını raylarla birbirine bağlayacak T2 Tramvay Hattı projesinde çalışmalar devam ediyor. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Büyükşehir Belediyesi bürokratlarıyla birlikte, İstanbul Caddesi üzerinde devam eden çalışmaları yerinde inceledi.

Bursa’nın daha ulaşılabilir ve sağlıklı bir kent olması amacıyla raylı sistemler başta olmak üzere her alanda çalışmalarının sürdüğünü anlatan Başkan Altepe, “Bursa’nın her köşesinde dönüşüm var. Metropolitan kentlerde, özellikle raylı sistem çalışmaları, en önemli çalışmalar arasında yer alıyor. Yalova Yolu olarak bilinen İstanbul Caddesi’ndeki T2 hattı da Bursa’nın önemli çalışmalarından biri. Kent Meydanı ile Otogar arasında yaklaşık 9 kilometre uzunluğundaki hat ile kentin en önemli girişlerinden olan İstanbul Yolu, Bursa’nın çehresini tamamen değiştirecek” ifadesini kullandı. 


Başkan Altepe, yapılan çalışmalarda büyük hassasiyet gösterildiğini ve tüm imalatların en kalitesinin yapıldığını belirterek, “Bursa’nın girişi, ziyaretçilerini güzel bir imajla karşılasın istiyoruz. Burada yapılacak olan istasyonlar ve köprüler, birbirinden güzel birer sanat eseri olarak Bursa’ya değer katacak” dedi. Çalışma kapsamında çevre düzenlemelerine de özen gösterildiğini söyleyen Başkan Altepe, İstanbul Caddesi boyunca ağaçların korunduğunu, hattı çevreleyen beton bariyerlerin de standartlara uyarak toplam 75 cm’i aşmayacak şekilde perde beton duvar olarak düzenlendiğini kaydetti.

Bölgenin Çehresi Tamamen Değişecek

Orta refüjdeki beton duvarlara Bursa’ya has desenlerin üzerinde bulunduğu, ferforje gibi, imalatların uygulanacağını vurgulayan Altepe, “İstanbul Caddesi, Bursa'nın en önemli kent girişi. Bursa’ya değer katacak bir proje kazandırmak için gayret ediyoruz. Her şey kalite kenti Bursa için...” şeklinde konuştu. Başkan Altepe, T2 tramvay hattında hat boyunca yapılacak istasyon, üst geçitler ve çevre düzenlemeleri ile bölgenin çehresinin tamamen değişeceğini söyledi.

Kent Meydanı-Şehirlararası Otobüs Terminali arasındaki yeni tramvay hattının istasyonları ise şu noktalarda olacak;

Kent Meydanı önü, Gençosman Türk Telekom altı, Beşyol Kavşağı'nın 300 metre gerisi, Beşyol Kavşağı'nın 300 metre ilerisi, Melodi Düğün Salonu önü, Orman Bölge Müdürlüğü önü, Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü önü, Panayır Kavşağı, Kimlik Mağazası önü, AS Merkez önü, Şehirlerarası Otobüs Terminali önü.


Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
banner48
banner45

Cumalıkızık eski kimliğine kavuşuyor!
Bursa Yıldırım Belediyesi, Cumalıkızık'taki restorasyon çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor.

Haberi Oku