banner32
    21 Ocak 2017 Cumartesi  Mobil Künye Sitene Ekle İletişim


YURT HABERLERİ:
Alanya'ya 56 milyonluk ulaşım yatırımı!
Antalya'nın Alanya ilçesine 56 milyonluk yatırım yapılacak. Yapılan yatırımla birlikte trafik sorununu çözmek hedefleniyor. 

Alanya'nın trafik sorununun çözümü için el ele veren Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Karayolları Bölge Müdürlüğü, iki yıldır süren hazırlık çalışmalarının ardından düğmeye bastı. Projeleri Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan TELEKOM ve Ticaret Lisesi kavşaklarına uygulanacak katlı köprülü kavşak düzenlemesi, Karayolları tarafından 56 milyon lira yatırım bedeliyle ihale edildi. İhalenin ardından yüklenici firmaya yer teslimi yapılan kavşak projelerine yakında ilk kazma vurulacak. 

ALTERNATİF YOLLAR BELİRLENECEK

Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi, Karayolları ve yüklenici firma teknik ekipleri ile alternatif geçiş yollarını belirlemek için Alanya'da bir toplantı yaptı. Alanya Koordinatörü Hüseyin Güney'in de katıldığı toplantıda, araç trafiğinde aksama olmaması için alternatif güzergahlar üzerinde görüşmeler yapıldı.

TRAFİK SORUNU ÇÖZÜLECEK

Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Karayolları Bölge Müdürlüğü işbirliğinde yapılacak olan proje, Alanya'nın trafik sorununa köklü çözüm getirecek. Alanya Çevreyolu projesinde ilk etapta tamamlanması planlanan Alanya Kargıcak arasındaki 15 kilometrelik bölümde yol yapım ve tünel çalışmaları sürüyor. İkinci etabı olan Kargıcak Yeşilöz arasındaki bölümde ise proje ve diğer çalışmalar yapılıyor. Çevre yolunun ilk etabının 2018 yılı sonu itibariyle açılması hedefleniyor. 

İLK KAZMA VURULACAK

Büyükşehir Belediyesi Alanya Koordinatörü Hüseyin Güney, “2017 Alanya için büyük projelerin başladığı yıl olacak demiştik. Hal Projesinin ardından şimdi de Çevreyolu ile birlikte Alanya trafiğine büyük rahatlık getirecek ve şehir içine nefes aldıracak iki katlı kavşak projemizi başlatıyoruz. Her şey tamam, sadece alternatif yolların tespiti kaldı onu da kısa sürede halledip ilk kazmayı vuracağız. 56 milyon liralık bu büyük yatırımı en kısa sürede tamamlamayı hedefliyoruz” şeklinde konuştu.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
banner48
banner45

Kahramanmaraş'ta yol çalışmaları sürüyor!
Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, yapımı devam eden Kuzey Çevre Yolu’nda...

Haberi Oku