2 Mart 2017

Yunus Ünlü

Validebağ Konakları Projesi Büyük İlgi Görüyor

02/03/2017 - 8:13

Dap Yapı tarafından hayata geçirilen İstanbul Validebağ Konakları uygun fiyatları ile yoğun ilgi görüyor. Fiyatlarda yapılan yüzde 50'ye varan indirimlerle birlikte her daire için 100 kişinin başvurduğu belirtildi.
Validebağ Konakları Projesi Büyük İlgi Görüyor

Dap Yapı, Eylül 2015’te ihalesini kazandığı, Emlak Konut GYO’nun Validebağ Korusu’na komşu arazisinde yükselecek Validebağ Konakları projesindeki konutları yarı fiyatına satışa çıkardı. Projeye yoğun ilgi geldiğini belirten Dap Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, 9 günde toplam 21 bin 500 kişiyle görüştüklerini söyledi.

Yılmaz, evleri metrekaresini 20-25 bin TL’ye satabilecekken, 9-10 bin TL’den satışa başladıklarını belirterek, “Müşterilerimiz de yüzde 50 fiyat avantajına yoğun ilgi gösterdi. 9 gün içinde 21 bin 500 kişiyle görüştük. Bunların 8 bini satış ofisimizi ziyaret etti. Her daireye 100 talep geldi” diye konuştu.

Yüzde 10 KDV avantajı

Ziya Yılmaz, son dönemde hükümetin konut alımını kolaylaştırmak için KDV indirimi, damga vergisinin kaldırılması, konut kredi faiz oranlarının gerilemesi gibi önemli adımlar attığını belirterek, projede eylül ayına kadar KDV oranının yüzde 8 olarak uygulanacağını kaydetti. Yılmaz ekim ayında KDV oranının yüzde 18’e çıkacağını hatırlatarak, “Projeden konut alanlar şu anda sadece KDV’den yüzde 10 daha avantajlı” dedi.


Yorum Yap

 

Emlak Gündemi © Tescilli Markadır. İçerikler İzinsiz Kullanılamaz.