21 Nisan 2017

Yunus Ünlü

Ordu’da Konut Sıkıntısı Büyüyor

21/04/2017 - 8:36

Karadeniz'in önemli şehirleri arasında yer alan Ordu'da gayrimenkul fiyatları tavan yapmış durumda. Özellikle Ordu-Giresun havalimanının açılması ile birlikte şehirde konut sıkıntısı tavan yapmış durumda.
Ordu’da Konut Sıkıntısı Büyüyor

Odu’da konut sıkıntısı giderek büyüyor. Merkez ilçe olan Altınordu’da kiralar 1000 TL, satılık konutlar ise 250 bin TL üzerine çıkmış durumda. Yeterli arsanın olmaması, nüfusun artması ve konut sayısının ihtiyacı karşılayamaması nedeniyle fiyatlar her geçen gün artmaya devam ediyor. Özellikle şehirde görev yapan memurlar yüksek fiyatlar nedeniyle zor durumda kalıyor.

Odu’da fiyatların artmasının en büyük nedeni yeterli sayıda konutun olmaması. Şehir merkezinde belli bir noktaya sıkışan yerleşim, hem ulaşımda sıkıntıları hemde çarpık kentleşmeyi beraberinde getiriyor. Yek çözüm ise konut sayısının arttırılması ve şehri daha geniş bir alana yayılması olarak görülüyor.

Şehir Merkezinde Trafik Sıkıntısı

Ordu merkezde trafik sıkıntısı her geçen gün büyüyor. Özellikle yaz aylarında trafik çilesi dahada artıyor. Konu ile ilgili Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin şehir planlamasının gözden geçirmesi gerekiyor. Şehrin daha geniş alana yayılması ile birlikte yeni konutlara yer açılacağından konut sıkıntısının da çözülmesi bekleniyor.

emlakgundemi.com.tr / ÖZEL HABER


Yorum Yap

 

Emlak Gündemi © Tescilli Markadır. İçerikler İzinsiz Kullanılamaz.