4 Mart 2017

Yunus Ünlü

KOSGEB Girişimcilere 150 Bin TL Destek Verecek

04/03/2017 - 9:55

KOSGEB destekleri her geçen gün artıyor. Bursa Ticaret Borsası (BTK) ve KOSGEB ortaklığı ile hayata geçirilen projede girişimcilere 50 Bin TL geri ödemesiz 150 Bin TL destek verileceği belirtildi.
KOSGEB Girişimcilere 150 Bin TL Destek Verecek

Bursa Ticaret Borsası (BTB) yaptığı açıklamada, 30 kursiyerin katılımıyla borsanın konferans salonunda düzenlenen eğitimde, girişimcilik, girişimcinin özellikleri, iş fikri geliştirme süreci, pazar araştırması, pazarlama planı geliştirme ve iş planı hazırlama gibi konularda temel eğitimler verildi.

Girişimci adayların iş fikirlerine yönelik iş planlarını hazırlayabilecekleri bilgi ve deneyimi kazanmalarının hedeflendiği ilk eğitimin ardından 20-23 Mart ve 17-20 Nisan’da da “Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi” verilecek.
BTB ve KOSGEB tarafından düzenlenen eğitimleri başarıyla tamamlayan ve projeleri onaylanan girişimciler, 2 bin lira işletme kuruluş desteği, 18 bin lira kuruluş dönemi makine, teçhizat, ofis donanım ve yazılım desteği ile 30 bin lira da işletme giderleri desteği olmak üzere 50 bin lirası geri ödemesiz 150 bin liralık destekten yararlanabilecek.

Açıklamada değerlendirmelerine yer verilen BTB Başkanı Özer Matlı, girişimci adaylarının ilgisinden memnun olduklarını belirtti.

Yeni Girişimcilere İhtiyaç Var

Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri’nin istihdam seferberliğine katkı sağladığına işaret eden Matlı, “Ülkemiz yeni girişimcilere ihtiyaç duyuyor. Biz de onları bilinçlendiriyor ve cesaretlendiriyoruz. 20 Nisan’da eğitimler tamamlandığında yaklaşık 180 girişimciyi iş dünyasına kazandırmış olacağız.” ifadelerini kullandı.


Yorum Yap

 

Emlak Gündemi © Tescilli Markadır. İçerikler İzinsiz Kullanılamaz.