banner32
    21 Ocak 2017 Cumartesi  Mobil Künye Sitene Ekle İletişim


KENTSEL DÖNÜŞÜM:
Çankaya'da gecekondular yıkılıyor!
Kent yönetimini planlı ve sağlıklı yapılaşma üzerine inşa eden Çankaya Belediyesi, sınırları içerisindeki gecekonduları yıkmaya devam ediyor. Belediye, 2016 yılında 503 gecekondu yıkımını gerçekleştirdi.

Nüfus artışı, hızlı kentleşme, altyapı ve planlama yetersizliği nedeniyle büyük kentlerin en büyük sorunu olan gecekondular için Çankaya Belediyesi harekete geçti. Belediye, 2016 yılında 503 gecekondunun yıkımını gerçekleştirerek tehlike ve korku unsuru olmasına son verdi.

VATANDAŞLAR BİLGİLENDİRİLDİ

Çalışmalarına ‘planlı ve sağlıklı şehirleşme’ ilkesi ile devam eden Çankaya Belediyesi, vatandaşın can ve mal emniyeti açısından olmakla birlikte görsel kirliliği de ortadan kaldırmak amacıyla gecekonduların yıkım işlemini gerçekleştirdi. Yıkım çalışmalarında mahalle muhtarlarıyla işbirliğine gidildi ve vatandaşlar önceden bilgilendirildi. 503 gecekondunun 398’i, vatandaştan gelen talep üzerine yıkıldı.

PERİYODİK DENETİMLER 

Çankaya Belediyesi yıkım ekipleri ayrıca bölge genelinde periyodik denetimlerini yaparak imar mevzuatına aykırı yapılarda da yıkım işlemini gerçekleştirdi. Belediye ekipleri, imara aykırı kaçak kat çıkma, balkon kapama, kaçak baz istasyonu vb. 154 yapının yıkımını gerçekleştirdi. Ekipler ayrıca park, yol, yeşil ve amme alanı ihlali olan 200 noktada da Çankaya Belediyesi Encümeninin vermiş olduğu kararı uyguladı. 

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
banner48
banner45

Kanarya Mahallesi'nde dönüşüm başlıyor!
İstanbul'un Küçükçekmece ilçesinin Kanaraya semtinde yapılan kentsel dönüşüm araştırması, semtin...

Haberi Oku