8 Mart 2017

Yunus Ünlü

İstanbul İzmir Arası 2 Saat 50 Dakikaya İniyor

08/03/2017 - 19:05

Başbakan Binali Yıldırım, İzmirlilere müjde verdi. İstanbul İzmir arası yapılacak olan otobanlarla iki şehir arasının 2 saat 50 dakikaya ineceği belirtildi. Yıldırım ayrıca İzmir'de pek çok projenin de hayata geçirileceğini açıklandı.
İstanbul İzmir Arası 2 Saat 50 Dakikaya İniyor

İstanbul – Bursa – İzmir Otoyolu projesinde çalışmalar sürüyor. Projenin, İstanbul – İzmir arasındaki yaklaşık 6 saatlik yolu 3 saatin altına indirmesi bekleniyor. Proje ayrıca; Manisa, Kütahya ve Aydın gibi illeri de yakından ilgilendiriyor.

Başbakan Binali Yıldırım da, proje kapsamındaki Kemalpaşa – İzmir Otoyolu’nun açılışında konuştu. İstanbul – Bursa – İzmir Otoyolu’nun bitiş tarihi için 2018 yılını işaret eden Yıldırım, “Bu yol 2018’de bitmiş olacak. İstanbul – İzmir arası 2 saat 50 dakika.” şeklinde konuştu.

‘BİRÇOK İLE YARAYACAK’

Amaçlarının yolları yaparken şehirleri en kısa yoldan birbirlerine bağlamak olduğunu söyleyen Yıldırım, “Amacımız yolları yaparken şehirleri en kısa yoldan birbirine bağlamak. Bu açtığımız yol sadece İstanbul ve İzmir’e yaramıyor. Manisa, Eskişehir, Aydın, Denizli birçok ile yarayacak.” dedi.

‘İZMİR İÇİN YENİ BİR PROJE’

İzmirliler’e yeni bir projenin haberini de veren Yıldırım, şöyle konuştu:

“İzmir için yeni bir proje, ihalesi yapıldı, kazmayı vuracağız. Kuzey Otoyolu yani Çiğli’den başlıyor. Bergama’ya kadar. Koyundere’ye kadar bitirdik. Bunun üzerine 76 kmlik kısmının da ihalesini yaptık başlıyor. Hayırlı olsun.”


Yorum Yap

 

Emlak Gündemi © Tescilli Markadır. İçerikler İzinsiz Kullanılamaz.