banner32
    17 Ocak 2017 Salı  Mobil Künye Sitene Ekle İletişim


GÜNCEL:
GYODER, Azerbaycan'da Türkiye gayrimenkul sektörünü tanıtıyor.

Türkiye’nin Gayrimenkul Platformu GYODER, Azerbaycan Bakü’de düzenlenen 2. RECEXPO Uluslararası Gayrimenkul ve Yatırım Fuarı’na katıldı. GYODER, fuara özel hazırladığı ‘Turkish Real Estate Sector in Numbers: Strong Economy, Investable Turkey’ raporuyla, katılımcılara Türkiye gayrimenkul sektörünü anlatan önemli bir kaynak sunuyor. Azerbaycan yatırımcısının Türkiye’ye yönelik ilgisini artırmayı hedeflediklerini belirten GYODER Yönetim Kurulu Başkanı Aziz Torun, “GYODER olarak, ülkemizi ve sektörümüzü yakından tanıtmak amacıyla Azerbaycan’da, sektör temsilcileri, bireysel ve kurumsal yatırımcılarla görüşeceğiz” dedi. 

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev başta olmak üzere ilgili bakanların katılacağı ve 3000’in üzerinde ziyaretçinin beklendiği 2. RECEXPO Uluslararası Gayrimenkul ve Yatırım Fuarı’nda yer alan GYODER, Türkiye Gayrimenkul sektöründeki yatırım fırsatlarını Azerbaycan’da anlattı. GYODER Başkanı Aziz Torun ve Başkan Yardımcısı Füsun Yılmaz Phillipson’ın da katıldığı fuarda, Azerbaycan Emlak Meseleleri Devlet Komitesi Başkanı Kerem Hesenov, sektör temsilcileri, bireysel ve kurumsal yatırımcılarla görüşmeler yapıldı.

22-24 Kasım 2016 tarihlerinde gerçekleşecek fuardaki A03 numaralı standında derneğin sürdürdüğü çalışmalar hakkında bilgi aktaran GYODER, ‘Turkish Real Estate Sector in Numbers: Strong Economy, Investable Turkey’ raporunu da katılımcılarla paylaştı. GYODER’in hazırladığı raporda, Türkiye ekonomisi ve gayrimenkul sektörü tanıtılırken, en güncel ekonomik ve sektörel veriler sunulacak. Mega projelerin sektöre ve ekonomiye katkısı’, ‘Türkiye'den gayrimenkul edinmenin hukuki yolları’ gibi detaylı bilgilerin de yer aldığı bu özel rapor, aynı zamanda Türkiye’de gayrimenkul yatırımı yapmak isteyenlere yönelik önemli bir kaynak niteliği taşıyor. 

“Azerbaycan yatırımcısının Türkiye’ye yönelik ilgisini artırmayı hedefliyoruz”

Hem kültürel hem coğrafi yakınlıktan dolayı, Azeri yatırımcıların son yıllarda Türkiye gayrimenkul sektörüne yönelik yoğun ilgisinin olduğunu vurgulayan GYODER Yönetim Kurulu Başkanı Aziz Torun, “Yurt dışında yatırım yapma konusunda oldukça istekli olan Azeriler, Türkiye’yi çok yakından tanıyor ve takip ediyor. Zaten tatil, sağlık ve eğitim amacıyla yıllardır ülkemizi tercih eden Azeri kardeşlerimiz, şimdi ikinci vatanları olarak kabul ettikleri Türkiye’de gayrimenkul yatırımı yapıyor. Biz de bu ilginin artarak devam etmesi için GYODER olarak, ülkemizi ve sektörümüzü daha yakından tanıtmak amacıyla 2. RECEXPO Uluslararası Gayrimenkul ve Yatırım Fuarı’nda yer aldık. Bu fuarın Türkiye ve Azerbaycan arasında verimli işbirlikleri oluşturacak önemli bir zemin oluşturacağını düşünüyorum” dedi.
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
banner48
banner45

Köy kahvesi için yanlışlıkla 900 bin TL...
İzmir Torbalı Belediyesi'nin kahvehane ihalesine katılan bir girişimci, yanlışlıkla aylık kira bedeli...

Haberi Oku