banner32
    18 Ocak 2017 Çarşamba  Mobil Künye Sitene Ekle İletişim


GÜNCEL:
Evsev'den Hayellerinize Yönelik Bir Yaşam Fırsatı!
 SORU 1: EVSEV İNŞAAT HAKKINDA BİLGİ ALABİLİR MİYİZ?

Şirketimiz 2011 yılında inşaat sektöründe faaliyet göstermek üzere kurulmuştur. Şirket yönetim kurulu başkanı Elvan Arslan, yönetim kurulu başkan yardımcıları Hasan Bulut ve Tarık Demirel’dir. Şirket olarak sektörün öncü firmalarından biri olma yolunda emin adımlarla yürüyoruz.

SORU 2: DEVAM EDEN VE YENİ BAŞLAYAN PROJELERİN DETAYLARI HAKKINDA BİLGİ VERİR MİSİNİZ?

Şuan devam eden projemiz GÜNVADİ EVLERİ’dir. Projemiz diğer firmaların projelerine kıyasla gerek konsept olarak gerekse yaşama alanı olarak özel hazırlanmış bir projedir. Bu özelliğini ise az olan kat sayısından ve sunmuş olduğu sosyal alanlardan almış gerçek anlamda butik bir projedir. Bu özel projemizde 250 adet daire ve 8000 m2 ticari alan ve bunun yanı sıra projemizi özel kılan 1500 m2 botanik parkımız bulunmaktadır. Bu botanik park ile insanlara sadece beton yığınlarının dışında gerçek bir yaşam alanı üretmeyi hedefledik. Projemizde yer alan daire tiplerimiz ise 1+1, 2+1, 3+1, 4+1 ve bu dairelerin dubleks olan tipleriyle çeşitlilik göstermekte olup, her bütçeye ve tüm yaşam tiplerine uygun daire seçenekleri bulundurmaktadır. Projemizde 2+1 ve 3+1 daire tipleri daha ön planda yer almaktadır.  Bununla tercih kitlesi daha geniş olan müşteri kitlesine ihtiyacı karşılamaya yönelik ve daha yaşanabilir alanlar sunmayı amaçladık.

GÜNVADİ EVLERİ YERLEŞİM PLANI

 

SORU 3: ESENYURT’U TERCİH SEBEBİNİZ NEDİR? ESENYURT BÖLGESİ VE AVRUPA YAKASININ GELİŞİMİNİ NASIL DEĞERLENDİRİYORSUNUZ?

Esenyurt, İstanbul Avrupa yakasının inşaat sektöründe en hızlı gelişen ve en çok prim yaptıran bölgesidir. Esenyurt’un, E-5 karayolu ve TEM otoyolunun arasında kalması ve bu paralelde bir bağlantı koridoru niteliği taşıması en önemli tercih sebebimizdir. Günümüz şartlarında konut alım ve kiralaması yapılırken insanlar ve İstanbul için en önemli unsur ulaşımdır. İşte Esenyurt bu anlamda ulaşımın diğer bölgelere nazaran daha rahat olması sebebiyle tercihimizde temel etken olmuştur.   Son zamanlarda AVMlerin giderek yoğunlaştığı ve metrobüs güzergahına rahat ulaşım olduğu için Esenyurt konut yatırımcısına kazandıran bir yerdir. İstanbul Avrupa yakasının son 10 yılda kazandığı büyüme ivmesi geleceğe dair birtakım fikirler vermektedir. Büyümenin ulaşım güzergahları boyunca daha da batıya kayacağı kanısındayız.

SORU 4: GÜNVADİ EVLERİ PROJESİNİ DİĞER PROJELERDEN AYIRAN ÖZELLİKLERİ NELERDİR?

Projemiz gerek tasarımı, gerek planlanması ve gerekse bulunduğu konum itibariyle benzeri olmayan, iddialı bir projedir. Çervedeki diğer projelere baktığınızda yüksek katlı çarpık yapılaşmalar göreceksiniz. Biz projemizde bu şehir yapısının dışına çıkarak, mimarlarımızın da özel çalışmaları ile az katlı butik bir proje yapma kararı aldık. Bunun yanı sıra kapalı ve açık otoparklarıyla da park sorunu yaşatmayacak olması ve tasarlanırken güvenliğin de düşünülmesini ön planda tuttuk. Sizde ön görürsünüz ki tüm bu planlamalar ve özel tasarımlar projemizi diğerlerinden ayırarak daha özel bir konuma taşımanı yanı sıra tercih edilebilirliğini arttırmaktadır. Dairelerin planlanmasında kullanılacak alanların ferah ve geniş olması, dublekslerimizin villa tarzında tasarlanması, çekirdek ve geniş ailelere yönelik bir konsepti olması ise diğer bir tercih sebebi olmasını sağlamaktadır. Projemizin içerisinde bulunan 1500 m2 botanik park ve sosyal alanlar ise içerisinde gerçek bir yaşam alanı oluşturarak,  boş vakitlerinde keyifli zamanlar geçirebilecek ortamlar olması açısından da tercih sebepleri arasında olacaktır. Tüm bunların yanı sıra ticari alanların sayısının ve çeşitliliğinin oldukça fazla olması, insanların ihtiyaçlarını buradan karşılayabilecek olması da bizi diğerlerinden ayıran bir faktör olarak öne çıkmaktadır.

Özetle; biz,yatırımcımıza kolay ulaşım, konforlu ve huzurlu bir yaşamın ötesinde, özlenen ne varsa bulabilecekleri, tatil tadında bir yaşam merkezi sunuyoruz.

SORU 5: İNŞAAT-GAYRİMENKUL SEKTÖRÜNÜN EN ÖNEMLİ SORUNLARI VE ÇÖZÜM ÖNERİLERİNİZ NELERDİR?

Türkiye’nin şu anda içinde bulunduğu durum herkesin malumudur.  Darbe girişimleri ve terör yatırımcıyı oldukça tedirgin etmektedir. Özellikle bankaların faiz oranları konusunda sektörü destekleme açısından daha istikrarlı bir seyir izlemeleri gerekmektedir. Faiz oranlarının düşük tutulup sürekli oynanmaması inşaat sektörü için büyük bir artıdır. Yatırımcı faiz oranlarına dikkat etmektedir ve oynamalarda tedirgin olmaktadır. Bu da sektörü olumsuz etkilemektedir. Maliyetlerin her geçen gün artması fiyat artışına sebep olmaktadır bu da gayrimenkul alımını zorlaştırmaktadır.  Dengeli bir faiz politikası hayata geçirilmelidir. İnşaat sektöründe de ehil olmayan kişilerin önüne geçilmesi durumunda nitelikli ve kaliteli yapıların artacağı düşüncesindeyiz.

SORU 6: İNŞAAT SEKTÖRÜNÜ DEVAMLI MEŞGUL EDEN İŞ KAZALARINA DAİR DÜŞÜNCELERİNİZ NELERDİR?

Firma olarak bizim için çalışanlarımızın can güvenliği her şeyden önce gelir. Bunun içinde gerekli olan iş güvenlik ekipmanları ve iş güvenlik çalışmalarına öncelik vererek tüm önlemleri almaktayız. Şantiyelerimiz ve çalışanlarımız, iş yeri hekimimiz ve iş güvenliği uzmanlarımız ile sürekli olarak kontrol altındadır. İş güvenliği ve sağlığı yönetmeliğinin günümüze ve geleceğe de ışık tutacak hale getirilmelidir.  Çalışanların bu konuda daha çok bilinçlendirilmesi gerektiğini düşünüyoruz.  Ayrıca eğitim aşamasının ilköğretimden itibaren başlanması ve bu konudaki çalışmaların arttırılması gerektiğini savunuyoruz.

SORU 7: SEKTÖRÜNÜZDE EĞİTİM KONUSU VE KALİFİYE ELEMAN DURUMUYLA İLGİLİ DEĞERLENDİRMELERİNİZİ VE ÖNERİLERİNİZİ PAYLAŞIR MISINIZ?

Bizim için işi bilen, işine hakim olan, bir sorun karşısında hızlı çözümleme ve sorunları çözen kalifiyeli elemanlarla çalışmak önemlidir. Eğitimli elemanların kendilerini geliştirerek işi öğrenmeleri önemlidir. Bu bağlamda personel alımlarımızda bu konulara dikkat etmekle birlikte şantiyelerimizde kalifiye ve eğitimli personellerle çalışmaktayız.

SORU 8: 2017 İLE İLGİLİ İNŞAAT SEKTÖRÜNDEKİ BEKLENTİ VE PLANLARINIZ NELERDİR?

İnşaat sektörünün büyümeye ve gelişmeye devam edeceğine inanmaktayız. İnşaat sektörü ülkemizin ekonomik yapısı ile paralel ilerlemektedir. Mevcut ve güncel duruma bakacak olursak konut faizlerindeki düşüşler ve uygulanan KDV indirimi satışlara yükselen bir ivme kazandıracaktır. Şirketimiz de sektördeki planlamalarını bu doğrultuda çıkarmakta olup, 2017 yılında yeni ve daha konsept projeler ile çalışmalarımız devam edecektir.

SORU 9: KONUT KREDİSİ FAİZ ORANLARI SİZİ NASIL ETKİLEDİ?

                Konut kredisi hem yatırımcı hem de sektör için en önemli faktör haline gelmiştir. Gayrimenkul yatırımcıları, faizlerin yüksek olmasından dolayı yatırıma eğilim göstermiyordu ancak yapılan son faiz indirimleri talepleri bir nebze de olsa alım yönünde etkilemiştir. Ancak, yapılan faiz indiriminin yatırımcıların istediği kadar olmadığı kanısındayız.  Yatırımcılar ve inşaat sektörü faizlerin daha fazla inmesini beklemektedir.  Umarız bu alanda gerekli çalışmalar sürdürülerek gerekli indirim oranları yakalanır. Bu ülkemiz içinde, yatırımcılarımız için de büyük bir gelişme olacaktır.


Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
banner48
banner45

Köy kahvesi için yanlışlıkla 900 bin TL...
İzmir Torbalı Belediyesi'nin kahvehane ihalesine katılan bir girişimci, yanlışlıkla aylık kira bedeli...

Haberi Oku