banner32
    18 Ocak 2017 Çarşamba  Mobil Künye Sitene Ekle İletişim


GÜNCEL:
Evin Kira Değerini Arttırmanın Püf Noktaları
Bir evin kira fiyatının yüksek olması kadar, söz konusu yüksek kira bedelini karşılayacak özelliklere sahip olması da gerekiyor. Kiralık bir dairenin metrekaresi zannedildiği kadar önemli değil. Kiracılar artık ekonomik açıdan da pek çok tasarruf sunan küçük metrekareli evleri tercih ediyor. Gayrimenkul sahipleri gelecekte evlerini satmak istediklerinde de 1+1, 2+1 satılık daireler daha hızlı alıcı bulabiliyor. Evinin kira değerini artırmak isteyen gayrimenkul sahipleri için ilk adım, evinin değerini yükseltmek amacıyla kiralık daire için yatırım yapmak olmalı.

Kombili evler daha yüksek fiyata kiralanıyor
Kiracılar yüksek ısınma masrafı ödemek istemez. Isı yalıtımı olan bir evin kirası daha yüksek olsa bile tercih nedenidir. Isınma sistemi üzerinde durmanız gereken konuların başında geliyor. Kombili evler, merkezi sistemi olan veya sobalı evlere göre daha yüksek fiyata kiralanıyor.

Bakımlı evler daha çok ilgi görüyor
Kiralık konut değerini artırmak isteyenlerin evlerine mutlaka kiracı gözüyle bakması gerekiyor. Kiracılar mümkünse masraf yapmadan yeni evlerine taşınmak ister.

Tamir edilmesi gereken, iç görünüm olarak iyileştirmeye açık noktalarını belirlemek kadar boyasını, bakım ve onarımını yaptırmak da önemli. Yıpranan duvarları, solmuş boyaları, eskimiş duvar kâğıtlarını geride bırakmak için harekete geçin. Doğru bir duvar boyası seçimi, küçük çaplı tadilatlar evinize değer katacaktır.

Modern banyo ve mutfaklar
Mutfak ve banyoda yenilenmiş dolaplar evin değerini artırıyor. Banyo ve mutfaktaki ferah, konforlu, bakımlı görünüm önemli. İşe dolap kapaklarından başlamak görüntüde hızlı bir fark yaratacaktır.

Güvenli ev her zaman daha değerli
Yapılan araştırmalara göre ev alma kararını olduğu kadar, kiralama sürecini de en çok etkileyen konuların başında evin bulunduğu binanın sağlamlığı ve depreme dayanıklılığı büyük önem taşıyor. Kiralık dairenin bulunduğu bina depreme dayanıklılık belgesine sahip mi? Eğer böyle bir belgeniz varsa, daha yüksek kira isteseniz bile kiracı adayları sizin evinizi tercih edecektir. 

Anahtar Kelimeler
Kira Değeri
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
banner48
banner45

Köy kahvesi için yanlışlıkla 900 bin TL...
İzmir Torbalı Belediyesi'nin kahvehane ihalesine katılan bir girişimci, yanlışlıkla aylık kira bedeli...

Haberi Oku