banner32
    23 Ocak 2017 Pazartesi  Mobil Künye Sitene Ekle İletişim


GÜNCEL:
Doğu Karadeniz‘de Yeşil Yol Yarılandı

Karadeniz Bölgesi'nde 8 ilin yaylalarını birbirine bağlayan Yeşil Yol Projesi ile ilgili 2016 yılı "Yeşil Yol İzleme Sonuçları Raporu" hazırlandı.

DOKAP Başkanı Ekrem Yüce, projenin bölgede yer alan doğal değerlere ulaşım yetersizliği nedeniyle ortaya çıkan bir ihtiyaç olduğunu söyledi.

 
"800 kilometresini tamamlayarak yeşil yolda yarıya geldik"

Karadeniz'de turizmin yılın belli dönemlerinde yapılabildiğini dile getiren Yüce, yeşil yol çalışmasının tamamlanmasının ardından bölgede turizm döneminin uzayacağını kaydetti. Yüce, yeşil yol çalışmasıyla bir turizm koridoru oluşturulacağını belirterek, şöyle devam etti: "Ana hattın uzunluğu 2 bin 600 kilometredir. Bu mesafenin bin kilometresi karayolları ağında mevcut yollardır. Kalan bin 600 kilometrelik yolun büyük bir kısmı ise var olan mevcut yayla yollarından oluşuyor. Bu yol ağının 800 kilometresini tamamlayarak yeşil yolda yarıya geldik."

 2 yıl içerisinde tamamlanması planlanlanıyor

Doğu Karadeniz'in bir turizm cenneti olduğunu, bölge halkının bundan istifade etmesi gerektiğini vurgulayan Yüce, "Yaklaşık 2 yıl içerisinde tamamlanması planlanan proje ile 33 bin olan yatak sayısının 90 binlere çıkmasını hedefliyoruz. Çalışma sonrasında bölgeye bir milyonun üzerinde turist gelmesini bekliyoruz. Bu hedeflere doğru hızla ilerliyoruz." dedi.

 


Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
banner48
banner45

Kartal-Yakacık-Pendik-Tavşantepe Metro Hattı...
Kartal-Yakacık-Pendik-Tavşantepe Metro Hattı, yarın Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın katılımıyla açılacak.

Haberi Oku