banner32
    18 Ocak 2017 Çarşamba  Mobil Künye Sitene Ekle İletişim


EMLAK KONUT GYO:
Yetkililer Açıkladı! 2017'de Fiyatlar Artacak

Yılbaşından sonra zam geliyor


ABD'de başkanlık seçiminden sonra doların yükselmesi inşaat sektörünü doğrudan etkiledi. Yetkililer yılbaşından sonra konut fiyatlarının zamlanacağını öngörüyor. Bu yüzden konut sahibi olmak isteyenlerin ve yatırımcıların zam gelmeden önce hızlı hareket etmeleri gerektiği belirtiliyor.


Demirciler spekülatif hareket sergiliyor

Konuyla ilgili açıklama yapan Müteahhitler Federasyonu Başkanı Necip Nasır, "Her döviz artışının yaşandığı dönemde olduğu gibi demirciler yine spekülatif hareket sergiliyorlar. Kendileriyle yaptıkları zammı konuştuğumuzda doların ve hurdanın fiyatının artışını neden gösteriyorlar. Ekim ayında tonu bin 300-bin 350 TL arası satılan demirin bin 750- bin 800 TL'lere çıktığını görüyoruz. Bu çok büyük bir artış. Ayrıca piyasada demire bu kadar talep de yok. Üstelik kendi stokları da var. Tüm bunlara baktığımızda demirdeki zammın çok yüksek olduğunu görüyoruz. Bu zammın ilk etapta üreticiye ardından da ise nihai tüketiciye yansıması kaçınılmaz" dedi.

Nasır ayrıca, "Müteahhit arkadaşlarımız henüz bu zamları projelerine yansıtmadı. Bu da konut sahibi olmak isteyen vatandaşlarımızın zam gelmeden bir an evvel alımda bulunmalarını gerektiriyor. Zamlar gelmeden konut alan vatandaşlarımız bu süreçten karlı çıkacaktır" ifadelerini kullandı.


Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
banner48
banner45

Bahçekent Emlak Konutları 179 Bin TL’den...
Bahçekent Emlak Konutları yarın saat 11:00’da Turyap tarafından açık artırma ile satışa çıkıyor....

Haberi Oku