banner32
    18 Ocak 2017 Çarşamba  Mobil Künye Sitene Ekle İletişim


EMLAK KONUT GYO:
TOKİ'den Emeklilere Özel Konut Projesi
Konutları belirlenen Emekli vatandaşlar, 01 Kasım – 18 Kasım 2016 tarihleri arasında Halk Bankası Sivas Şubesine giderek, yüzde 12 peşinat 180 ay vade veya yüzde 20 peşinat 240 ay vade Seçeneklerinden birini seçecek ve peşinatlarını yatırarak sözleşmelerini imzalayacaklar. Konutların taksit ödemeleri, konut teslimini takip eden aydan başlayacak. Sivas Yenimahalle 184 Konut Emekli projesi kapsamında hak sahibi olanlardan, TOKİ’den konut satın alanlar
( devir etseler dahi ), bağımsız meskeni olanlar ve eşi üzerine bağımsız meskeni olanların hak sahiplikleri iptal edildi.


01.11.2016: B1-1

02.11.2016: B1-2
03.11.2016: B1-3
04.11.2016: B1-4
07.11.2016: B1-5
08.11.2016: B1-6
09.11.2016: B1-7
10.11.2016: B1-8
11.11.2016: B1-9
14.11.2016 - 18.11.2016
TOPLAM 184

 

EMEKLİ BAŞVURU ŞARTLARI
 
Projeye başvuru yapabilmek için, başvuru sahibinin;

 1. T.C. vatandaşı olması,
 2. Projenin bulunduğu il/ilçe sınırları içerisinde 1 yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ediyor olması veya projenin bulunduğu il nüfusuna kayıtlı olması,
 3. Toplu Konut İdaresinden  konut satın almamış olması ve Toplu Konut İdaresinden konut kredisi kullanmamış olması,
 4. Kendisine eşine ve/veya velayeti altındaki çocuklara ait tapuda kayıtlı kat irtifaklı / kat mülkiyetli bağımsız bir bölümünün veya müstakil bir konutunun (tarla, bağ, bahçe, köy evi ve işyeri hariç) olmaması, (Başvuru sahibinin hisseli olarak sahip olduğu gayrimenkuller hariç)
 5. Aylık hane halkı gelirinin, en fazla net 3.200 TL olması (Başvuru sahibinin, eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının gıda, yol, vs. her türlü aldıkları yardımlar dahil olmak üzere toplam hane halkı aylık net gelirinin en fazla 3.200 TL olması gerekmektedir.) (İstanbul ilinde gelir şartı 3.700 TL olarak uygulanmaktadır.),
 6. Başvuru sahibinin Sosyal Güvenlik Kurumundan Emekli olması (Emeklinin vefat etmesi durumunda, vefat eden emeklinin yalnızca dul eşi başvuruda bulunabilir)
 7. Eşlerden her ikisinin de emekli olması durumunda, yalnızca birinin başvuruda bulunması, gerekmektedir.
   
  BAŞVURU İÇİN GEREKLİ BELGELER

   Başvuru sahipleri,
 • Kimlik Fotokopisi,
 • Emekli vatandaşlarımız, Sosyal Güvenlik Kurumundan alınan Emekli Kimlik Belgesini veya belgesi henüz çıkmadı ise emekli olduğunu gösteren SGK’dan alınmış belge veya yazıyı, İbraz edeceklerdir.
    
  SÖZLEŞME İMZALAMA AŞAMASINDA İBRAZ EDİLECEK BELGELER
   
  Kura sonucunda hak sahibi olanların aşağıda belirtilen belgeleri sözleşme imzalama aşamasında ibraz etmeleri gerekmektedir:
   
 1. İl/ilçe  Nüfus Müdürlüğünden onaylı vukuatlı nüfus kaydı ve  adrese dayalı kayıt sistemine göre alınacak olan il sınırları içerisinde 1 (bir) yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ettiğini kanıtlayacak belge ibraz edecektir.
 2. İl/ilçe Tapu Sicil Müdürlüğünden başvuru sahibinin, kendisine, eşine ve/veya velayeti altındaki çocuklarına ait tapuda kayıtlı kat irtifaklı / kat mülkiyetli bağımsız bir bölümünün veya müstakil bir konutunun (tarla, bağ, bahçe, köy evi ve işyeri hariç) bulunmadığına dair belgeyi ilan edilen tarihlerde ibraz ederek başvuru şartlarına sahip olduklarını kanıtlayacaklardır. Kanıtlayamayanların hakları iptal edilecektir.
 3. Hane halkı gelirinin en fazla net 3.200 TL  (İstanbul ilinde gelir şartı 3.700 TL olarak uygulanmaktadır) olduğunu kanıtlayan gelir belgeleri,
 • Başvuru sahibinin, Sosyal Güvenlik Kurumundan alınan maaş dökümü veya emekli maaşının yatırıldığı banka hesap ekstresi.
 • Başvuru sahibi evli ise kendisi ve eşinden çalışan varsa kendisinin ve eşinin ayrı ayrı gelirini kanıtlayan belgeler (tabi olarak çalıştıkları sosyal güvenlik kurumlarından çalıştığına dair alınan belgeler ile maaş bordroları, maaş belgeleri, vb.) Gerekli görüldüğünde ek belge istenebilecektir.
   
  OTURMA KOŞULU ve DEVİR İŞLEMLERİ;
   
  Emekli kategorisinden hak sahibi olup sözleşme imzalayanlar konutlarını borçları bitene kadar devredemeyeceklerdir.
   
  Ayrıca, sözleşme imzalanan konut için borç bitene kadar, alıcının veya ailesi için ikamet koşulu aranacak olup,  alıcının, kendisinin, eşinin veya çocuklarının söz konusu konutta ikamet etmediklerinin tespit edilmesi halinde sözleşmeleri feshedilecektir. Gerçeğe aykırı beyanda bulunulması halinde, kurada hak sahibi olanların konut alma hakları iptal edilecektir. Sözleşme imzalanmış ise sözleşmeleri feshedilerek gerekli hallerde ödenen peşinat tutarları irat kaydedilecek ve ödenen taksit tutarları masraflar tahsil edildikten sonra faizsiz olarak iade edilecektir.
   
   

 


Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
banner48
banner45

Bahçekent Emlak Konutları 179 Bin TL’den...
Bahçekent Emlak Konutları yarın saat 11:00’da Turyap tarafından açık artırma ile satışa çıkıyor....

Haberi Oku