banner32
    18 Ocak 2017 Çarşamba  Mobil Künye Sitene Ekle İletişim


EMLAK GÜNDEMİ:
'Sektörde Böyle Bir Projenin Benzeri Yok'

Firmanızı tanıtır mısınız?

Faydata Bilgi Teknolojileri Paz. ve Tic. A.Ş. 2016 yılının Mart ayında kurulmuştur. 'Fayda' ve 'Data' kelimelerinin birleşimi ile faydalı veriler sunan yazılım şirketidir.

Firmanızın kuruluş amacı nedir?

Online tabanlı projeler ekosisteminde web tabanlı faaliyetler sunarak yurt çapında tanınırlığını sabitleştirmeyi hedefleyen kurumsal bir yapıya sahibiz. Teknolojiyi doğru kullanmayı ilke edinerek; tüketiciden satıcıya ihtiyaçlar doğrultusunda, satın alan ve satış yapanları ortak platformda buluşturacak olan faydabul.com sitesini geliştirdik.


Faydabul.com tam olarak ne iş yapar?

faydabul.com alıcı ile satıcıyı buluşturuyor. Marketplace (pazar yeri) alanında talep toplama sistemi ile bireysel ve kurumsal bazda kullanıcılarına hizmet sunuyor. İnsanlara zaman ve mekân tasarrufu sağlıyor. Sektörde böyle bir projenin benzeri bulunmamakta. Faydabul.com insanları direkt olarak hizmet alabileceği kurumsal firmalarla buluşturuyor. Firmalardan kişilere geri dönüş saniye ya da dakikalar içerisinde gerçekleşiyor. Örneğin, bir kişi ev kiralamak istiyor, aradığı evin özelliklerini, bütçesini ve diğer ayrıntıları belirterek bir talep oluşturuyor. Yer ve konum bildirdiğinde bu bilgiler bizim veri tabanımıza kayıtlı emlak danışmanlarına bildirim şeklinde yönlendiriliyor. Emlak danışmanları ilgili kişiye hemen geri dönüş yapabiliyorlar. İlgili kişi kendisine dönüş yapan danışmanlar arasından bütçesine en uygun teklifi yapan firmayı seçebilme hakkına sahip olabiliyor. Özetleyecek olursak, bir kişi sisteme girip kriterlerini girdiğinde kurumsal üyelere o kişinin isteği anında ulaşıyor ve kurumlar da kişiye anında geri dönüş yapıyorlar.

Faydabul.com'un gelir modelinden bahseder misiniz?

Platformumuzun gelir modeli şimdilik müşteri-kullanıcı arasındaki köprü rolü oluşturuyor. Konuyu açacak olursak, sitemize üye olan son kullanıcıların iletişim bilgilerini saklı tutuyoruz. Kurumsal kullanıcılarımız yaptığı aramalara karşılık bulabilecek müşterilerine ''1 kredi'' üzerinden erişebiliyor. Bir müşteriye birden fazla kurumsal kullanıcının geri dönüş yapabildiğini düşünürsek, gelir modelimizin şu an için yeterli olduğunu ifade edebiliriz. İlerleyen süreçte iş ortaklıklarıyla ve yeni stratejilerimizle yenilenmeyi düşünüyoruz.


Firmanızın faaliyet alanları, farklılıkları ve hedef kitleleri nelerdir?

Faydabul.com'un amiral gemisi emlak kategorisidir. Emlak ve gayrimenkul sektörüne fayda sağlayacak, kullanıcılarına yeni portföy ve bunun yanında pazarda fikir sahibi olabileceği imkanlar sunuyoruz. Gerçek  ihtiyaçlarımıza nasıl kısa yoldan cevaplar bulabiliriz derken faydabul.com'u geliştirdik. Gayrimenkul sektöründeki gelişmeleri yakından takip etmemiz ve ilk etapta faydabul.com'un emlak kategorisindeki çalışmalarını yoğun bir şekilde yürütmemiz tek bir alanda olduğumuz anlamına gelmesin. Biz faydabul.com sitesi ile aklınıza gelebilecek bütün ihtiyaçlarınıza hitap edebilecek ve kısa sürede hizmet almaya başlayabileceğiniz kategoriler geliştirdik. Yaklaşık 45'in üzerinde kategorilerimiz ile her alanda aktif bir şekilde hizmet sunabilmeyi hedefledik. Araç alım-satım-kiralama, otel ve konaklama hizmetleri, toplantı- etkinlik ve organizasyon, güzellik merkezi, manken ve stand görevlisi ve aklınıza gelebilecek bütün ihtiyaçlara hizmet bulabilecek bir platforma sahibiz. Hedefimiz ve hedef kitlemiz tüm Türkiye ile birlikte yurt dışında da kullanıcı kitlesi edinmek ve hizmet sağlamaktır.

Kurulduğunuz zamandan bugüne beklediğiniz büyüme gerçekleşti mi?

Faydabul.com planladığımızdan çok daha hızlı bir şekilde büyüme gerçekleştirdi. Özellikle İstanbul, Bursa, İzmir ve Ankara'da talep trafiğimiz ve bu talepleri karşılayacak kurumsal kullanıcılarımız beklediğimizden çok daha fazla ilgi gösterdiler. Biz daha yeni bir şirketiz ve büyüme planlamamızdaki zamanlama beklediğimizden erken gelişmeye başladı.

2016 hedeflerinize ulaştınız mı?

Biz Faydata Bilgi Teknolojileri şirketimizi kurarken geliştirdiğimiz projeleri tek çatı altında toplamayı ve geliştirdiğimiz çalışmaları hayata daha hızlı geçirmeyi hedeflemiştik. 2016 Mart-Nisan arası şirketi kurduk. Faydabul.com ise üzerinde çalıştığımız bir projeydi. Aynı anda onun da üzerinde çalışmalarımıza başlamıştık. 2016 yılı içerisinde, faydabul.com sitesinin her türlü altyapı çalışmalarını daha temelinde iken sağlam tuttuk ve şu anda ulaşmak istediğimiz yolda emin adımlarla ilerliyoruz.

2017 hedefleriniz ve sektörden beklentileriniz nelerdir?

Gelecek yıllardaki hedefimiz, kurumsal duruşumuzu ve faydabul.com ile birlikte diğer yazılımı tamamlanmış ve faaliyete geçireceğimiz çalışmalarımızı tanıtmak. Bir diğer hedefimiz ise Türkiye'de ismimizi markalaştırmak. Daha öncede söylemiştik faydabul.com aklınıza gelebilecek her ihtiyacınıza hizmet bulabileceğiniz bir sistem ve 2017 yılında yeni gelişmeler ile çalışmalarımıza hız kesmeden devam edeceğiz.

 


Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
banner48
banner45

İşte Reina katilinin yakalandığı ev!
Yılbaşı gecesi 39 kişinin hayatı kaybettiği Reina katliamını gerçekleştiren Ebu Muhammed El Horasani...

Haberi Oku