banner32
    17 Ocak 2017 Salı  Mobil Künye Sitene Ekle İletişim


EMLAK GÜNDEMİ:
RTÜK'ün Kartal Yuvasını Emlak Kralı Tekin Esen Aldı
İhalesini Hürriyet’in duyurduğu iki daireden biri 3 milyon 400 bin liraya, diğeri 3 milyon 750 bin liraya alıcı buldu. Devletin kasasına girecek para yüzde 8 KDV ile birlikte 8 milyon liraya yaklaştı.

KARTAL YUVASININ YENİ SAHİBİ TEKİN ESEN

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu’nun (RTÜK) İstanbul Beykoz Kanlıca’daki Boğaz manzaralı iki dairesinin yeni sahibi İstanbul’un emlak zengini Tekin Esen oldu. RTÜK yetkilileri, Kartal Yuvasını birçok kez satışa çıkardıklarını ancak her seferinde düşük teklif gelmesi nedeniyle iptal ettiklerini belirttiler. Hürriyet’in haberinden sonra dokuz teklif geldiğini, fiyatın da beklentilerin üzerine çıktığını söylediler. 

 İHALEYE ALMANYA’DAN TALİP 

RTÜK’ün 24 Ekim’de açtığı ihaleye Almanya’dan bile ilgi oldu; 16 Kasım’daki ihalede 9 teklif sahibi yarıştı. Oldukça çekişmeli geçen ihaleyi İstanbul’un kira zenginlerinden, İstiklal Caddesi’ndeki Narmanlı Han’ın da ortaklarından Tekin Esen kazandı. 178 metrekare büyüklüğündeki iki ayrı daireden birincisi 3 milyon 400 bin liraya; diğeri de 3 milyon 750 bin liraya satıldı. Böylece yüzde 8 KDV ile birlikte toplam satış tutarı 8 milyon liraya yaklaştı.

FİYATI 300 BİN LİRA DÜŞÜRÜLMÜŞTÜ

RTÜK, dairelerin daha önceki ihalelerini teklifleri yetersiz bularak iptal etmiş, 2014 ve 2015’teki ihalelere ise hiç teklif gelmemişti. Bunun üzerine 24 Ekim’deki duyuruda ihale başlangıç bedeli 300 bin lira düşürülmüştü.
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
banner48
banner45

İşte Reina katilinin yakalandığı ev!
Yılbaşı gecesi 39 kişinin hayatı kaybettiği Reina katliamını gerçekleştiren Ebu Muhammed El Horasani...

Haberi Oku