banner32
    19 Ocak 2017 Perşembe  Mobil Künye Sitene Ekle İletişim


EMLAK GÜNDEMİ:
Reed Tüyap Genel Müdürü Muharremoğlu Emlak Gündemi'ne Açıklamalarda Bulundu
Reed Tüyap Fuarcılık Genel Müdürü Ali Muharremoğlu, Reed Tüyap bünyesinde ilk defa gerçekleştirilen Avrasya Kent Fuarı'yla ilgili Emlak Gündemi'ne açıklamalarda bulundu. 

1. Bize Avrasya Kent Fuarı’ndan bahsedebilir misiniz?

REED TÜYAP bünyesinde ilk defa gerçekleştirilecek olan Avrasya Kent - Yaşanabilir Kentler için Altyapı Çevre Düzenlemeleri Fuarı; geleceğin güvenli ve ulaşılabilir şehirlerini kurmak için Avrasya Bölgesi’nin üst düzey karar vericilerini, potansiyel yatırımcının hayata geçirmek istedikleri projeleriyle bir araya getirerek, kentsel gelişimi ön plana çıkarmayı hedefliyor. 

2. Avrasya Kent Fuarı’nın kapsamı hakkında bilgi verebilir misiniz?

Aslına bakarsanız fuarın kapsamı oldukça geniş bir skalada. Kentsel dekorasyon (kent mobilyaları, tel örgü ve çitler, oyun parkları doğal ve yapay çitler vb…), spor ve eğlence (spor sahaları, saha-kort malzemeleri, kondisyon aletleri vb…), kentsel araçlar (iş ve inşaat makineleri, çöp kamyonları, ilaçlama makineleri vb…), kentsel teknolojiler (güvenlik sistemleri, bina giriş turnike sistemleri, asansör, otopark otomasyon sistemleri, yangın algılama ve söndürme sistemleri vb…), altyapı (gaz, su ve elektrik altyapı hizmetleri, hidroforlar, menfez ve rögarlar vb…) ve geri dönüşüm (katı atık toplama, işleme ve geri kazanım ünite-ekipmanları, yenilenebilir enerji sistemleri, proje/taahhüt/uygulama hizmetleri vb…)  konularında son teknolojiler Avrasya Kent Fuarı’nda sergilenecek.


3. Fuarda etkinlikler olacak mı?

Bu yıl fuarımızda bir ilk yaşanacak ve fuarımızın ilk iki günü olan 24-25 Kasım’da Marka Şehirler Zirvesi düzenlenecek. Marka Şehirler Zirvesi; yerel yönetimlerin temel aldığı ilkelerin geliştirilmesi amacıyla kurulmuş olan Dünya Yerel Yönetim ve Demokrasi Akademisi Vakfı (WALD) ve Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Orta Doğu ve Batı Asya Bölge Teşkilatı’nın (UCLG-MEWA) destekleriyle Avrasya Kent Fuarı kapsamında gerçekleşecek. Avrasya Kent Fuarı sırasında 24-25 Kasım tarihlerinde gerçekleşecek zirvenin davetlileri arasında; T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanı Sayın Mehmet Özhaseki, T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Sayın Berat Albayrak,  T.C.   Kalkınma Bakanı Sayın Lütfi ELVAN bulunuyor. Marka Şehirler Zirvesi açılış oturumunda ise, İstanbul Valisi Sayın Vasip Şahin, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Dr. Kadir Topbaş ve dünyanın dört bir yanından gelecek büyükşehir belediye başkanları bir araya gelecek.
4. Fuar ve Zirveye yurt içi ve yurt dışından nasıl bir talep var?

Marka Şehirler Zirvesi; başta Ankara, Konya, Kayseri, Gaziantep, Adana, Mersin, Antalya, İzmir, Manisa, Bursa, Çanakkale, Tekirdağ, Edirne, Kocaeli, Afyon, Samsun ve Trabzon belediyeleri olmak üzere yurt içinden yerel yönetim temsilcilerinin ve ilgili birim temsilcilerinin ağırlamayı hedefliyor.  Yurt dışından ise UCLG-MEWA’nın ağında yer alan İran, Irak, Ürdün, Libya, Suudi Arabistan, Kuveyt, Katar, Birleşik Arap Emirlikleri, Fas, Cezayir, Lübnan, Filistin, Yemen, Azerbaycan, Kazakistan, Türkmenistan, Pakistan, Hindistan, Bulgaristan, Yunanistan, Makedonya, Kosova, Sırbistan, Bosna Hersek, Gürcistan ve Ukrayna gibi hedef ülkelerdeki satın alma gücü yüksek yerel yönetim temsilcilerinin katılımları ile gerçekleşecek.

Öte yandan Avrasya Kent Fuarı ve Marka Şehirler Zirvesi; dünya genelindeki markalaşma eğilimine paralel olarak şehirlerimizin marka bilincini geliştirmek ve bu alandaki yenilikleri paylaşmak ve farkındalık yaratmak için buluşma noktası olacak. Böylelikle katılımcı ve ziyaretçilerin beklentilerini karşılayabilme noktasında azami verimliliğe ulaşacak.

5. Avrasya Kent Fuarı’nın ziyaretçileri kimler olacak?

Avrasya Kent Fuarı’na; önde gelen çevre düzenleme, iş ve iş makineleri, ticari araç, altyapı, çevre ve atık teknolojileri, inşaat ve taahhüt firmaları, hizmet sağlayıcıları ve belediyelerden üst düzey satın alma heyetleri ziyaret edecek. 
 


Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
banner48
banner45

YHT ile 18 il birbirine bağlanacak! İşte o...
Kullanıma açıldığı ilk günden bu güne kadar yolcuların gözdesi olan Yüksek Hızlı Trenler, 29 milyon...

Haberi Oku