banner32
    17 Ocak 2017 Salı  Mobil Künye Sitene Ekle İletişim


EMLAK GÜNDEMİ:
'Kıbrıs'ta Türk Tapulu Daireler Satıyoruz'
Öncelikle sizi ve şirketinizi biraz tanıyalım..

Serbil İnşaat olarak, bundan 8 yıl önce Kıbrıs'ta kurulmuş bir firmayız. Öncelikle Lefkoşa'da yap-sat olaylarına başladık daha sonra Girne'ye geçtik. Girne'de şu ana kadar 5 projemiz yapıldı. 3 tanesi tamamen bitmiş ve satılmış durumda. Devam eden 2 tane projemiz var. Bunlar deniz kenarında ve Türk tapulu projeler. bunların biz öncelikle kat irtifak tapularını çıkarıyoruz. İskan onayını almadan, teminat göstermek kaydıyla müşterimize direkt tapu satışlarını yapıyoruz. Bu da Kıbrıs'ta bir ilktir. Müşteri aldığı ürünü net olarak görebiliyor. 


Şu an revaçta olan projeniz Elit Life Karakız. Bu projenizde neler var?

Bu proje tamamen Türkiye'deki site mantığıyla inşa edilmiş bir proje. Yönetimi de profesyonel firmalar tarafından yapılacak. Bu proje şu an %75 safhasında bitmiş durumda. Projede 75 konut ve 1+1'den 3+1'e kadar daire seçenekleri ile dublex ve triplex daireler mevcut. 1+1'ler 80 m2, 2+1'ler 120-140 m2 arasında, 3+1'ler 160-180 m2, dublexler 320 m2, triplexler 450 m2'dir. Elit Life Karakız projesi Girne'de, şehir merkezi sayılacak noktada yer alıyor. Denize sıfır ve tamamen önü açıktır. Projenin bir ayrıcalığı da kendine ait bir plajı olması. Zaten sitenin içinde 2 adet havuz var. 24 saat güvenlik var, kapıcı ve vale hizmeti var. 

Diğer firmalardan ve projelerden farkınız nedir?

Öncelikle arsalarımızın yeri çok önemli. Gerçek anlamda site mantığıyla yapıyoruz tüm projelerimizi. Bu da zaten inşaatlarımızın metrekarelerinden belli oluyor. Bir defa olmazsa olmazlarımız var. Örneğin, tüm ürünlerimizin bir markası var. Bu markaların dışına çıkmıyoruz ve hepsi kaliteli markalar. 

Biz projemizi hayata geçirirken, önce kendimiz kullanacakmışız gibi yapıyoruz ondan sonra satıyoruz. Örnek dairemizi yapıp içine eşyamızı koymadan müşteriye sunmuyoruz. Bütün ürünlerimiz profesyonel ekipler tarafından tetkik ediliyor ve Türkiye'den getiriliyor. Kıbrıs'ta bizim istediğimiz kalitede malzeme bulamıyoruz. Kıbrıs'ta genellikle Çin ürünleri kullanılıyor. Ancak biz her kullandığımız malzemenin TSE belgesini ve kalitesini ararız. 

Malzemeleri Türkiye'den getirmek maliyeti nasıl etkiliyor?

Malzemeleri Türkiye'den getirmemiz maliyeti yükseltiyor. Ancak bizim için önemli olan kalitedir. Bizim gibi Kıbrıs'ta çok katlı yapılar yapan başka yoktur. Kalitemiz diğer projelerden yüksek, fiyatlarımız da onlarla eşdeğerdir. 

Kıbrıs dışında proje gerçekleştirmeyi düşünüyor musunuz?

Ankara'da Serkan İnşaat şirketi var. Türkiye ayağındaki firmamız Serkan İnşaat'tır. Her zaman işbirliği içindeyiz. Türkiye ayağımızın güçlü olması da bizi diğer firmalardan daha farklı kılıyor. Türkiye'nin değişik bölgelerinde yap-sat işleri yapıyoruz. Serbil İnşaat olarak kendi alanımızda uzmanlaşmak istiyoruz. Bu anlamda şu anda yalnızca Kıbrıs'ta faaliyet gösteriyoruz.  

Müşterilerinize ne gibi avantajlar sağlıyorsunuz?

Müşterilerimize peşin ve taksitli satış imkanı sunuyoruz. Bir diğer alternatif, tüm Türkiye bankaları ve yerli bankalar bize ve müşterilerimize çok uygun fiyatlarla kredi imkanı sağlıyor. daha düşük faizlerle kredi verebiliyor. Bunun dışında müşterilerimize kolaylıklar sağlıyoruz. Örneği projedeki ufak tefek değişiklikleri müşterinin isteği doğrultusunda yapabiliyoruz. Parke, duvar rengi vb.. şeyleri değiştirebiliyoruz. 

CNR Emlak Fuarı beklentinizi karşılıyor mu?

Fuarda Kıbrıs Türk İnşaat Müteahhitleri Birliği (KTIMB) olarak bulunuyoruz. Kıbrıs'taki emlak sektörünün tanıtımı amacıyla katıldık. Kendi ürünümüzü tanıtmak için buradayız. Fuar beklentimizi fazla karşılamış değil ancak şu anda biraz daha hareket var. Sadece görme, bilgi edinme anlamında bir fuar oluyor. Bu nedenle fuardan gerçek bir satış beklemiyorum. Ayrıca İstanbul pazarındaki firmalarla tanışmak için buradayım. Fuarlar artık bana göre anlamını yitirmiştir. Kontak kuracağımız kişilere internet aracılığıyla ulaşmak daha kolay oluyor. Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
banner48
banner45

Son iki yılda İstanbul aidat bedelleri!
Aidat bedellerinin kirayla yarıştığı İstanbul'da, son iki yılın aidat bedellerini semtlere göre...

Haberi Oku