banner32
    23 Ocak 2017 Pazartesi  Mobil Künye Sitene Ekle İletişim


EMLAK GÜNDEMİ:
İstanbul Valisi Vasip Şahin Avrasya Kent Fuarı'nda Konuşacak
24-27 Kasım tarihleri arasında gerçekleşecek olan Avrasya Kent Fuarı'nın ilk iki gününde Marka Şehirler Zirvesi düzenlenecek. Marka Şehirler Zirvesi, yerel yönetimlerin temel aldığı ilkelerin geliştirilmesi amacıyla kurulmuş olan Dünya Yerel Yönetim ve Demokrasi Akademisi Vakfı (WALD) ve Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Orta Doğu ve Batı Asya Bölge Teşkilatı’nın (UCLG-MEWA) destekleriyle Avrasya Kent Fuarı kapsamında gerçekleşecek. 

Marka Şehirler Zirvesi; başta Ankara, Konya, Kayseri, Gaziantep, Adana, Mersin, Antalya, İzmir, Manisa, Bursa, Çanakkale, Tekirdağ, Edirne, Kocaeli, Afyon, Samsun ve Trabzon belediyeleri olmak üzere yurt içinden yerel yönetim temsilcilerini ve ilgili birim temsilcilerini ağırlamayı hedefliyor. Yurt dışından ise UCLG-MEWA’nın ağında yer alan İran, Irak, Ürdün, Libya, Suudi Arabistan, Kuveyt, Katar, Birleşik Arap Emirlikleri, Fas, Cezayir, Lübnan, Filistin, Yemen, Azerbaycan, Kazakistan, Türkmenistan, Pakistan, Hindistan, Bulgaristan, Yunanistan, Makedonya, Kosova, Sırbistan, Bosna Hersek, Gürcistan ve Ukrayna gibi hedef ülkelerdeki satın alma gücü yüksek yerel yönetim temsilcilerinin katılımları ile gerçekleşecek. 

Avrasya Kent Fuarı’nın iki gün ev sahipliği yapacağı “Marka Şehirler Zirvesi”nde, şehirlerin markalaşma yolundaki yatırımların odağındaki pek çok proje ile ilgili görüşmeler yapılacak. Marka Şehirler Zirvesi ile dünya genelindeki markalaşma eğilimine paralel olarak şehirlerin marka bilincini geliştirmek, bu alandaki yenilikleri paylaşmak ve farkındalık yaratmak amaçlanıyor. 

İstanbul Valisi Vasip Şahin, Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek Avrasya Kent Fuarı kapsamında düzenlenecek Marka Şehirler Zirvesi'nin açılış oturumunda konuşacak. 

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
banner48
banner45

Bakanlık açıkladı! O gişelerdeki yanlış...
Mahmutbey gişelerinden geçen araçlardan fazla ücret kesildiği iddiaları üzerine, Ulaştırma, Denizcilik...

Haberi Oku