banner32
    18 Ocak 2017 Çarşamba  Mobil Künye Sitene Ekle İletişim


EMLAK GÜNDEMİ:
Geleceğin AFAD Ekipleri Bu Parkta Yetişecek
Küçükçekmece Belediyesi tarafından hayata geçirilen Macera Park'ta, kaya tırmanışından serbest düşme kulesine kadar birçok parkur bulunuyor. Geleceğin AFAD ekipleri de bu parkta yetiştirilecek. 

Küçükçekmece Belediyesi, Aşık Veysel Caddesi üzerinde bulunan 41 dönümlük Soğuksu çamlığını yeniden düzenleyerek gençler için eğitimi ve eğlenceyi bir arada sunan bir alana dönüştürdü. Alan kaya tırmanışı, patenler için rampaların olduğu alanlar, serbest düşme kulesi ve birçok zorlu parkurun bulunduğu bir park haline getirildi. Parka gelen gençler, burada bulunan alanda uzman hocalar tarafından önce bilgilendiriliyor ardından eğitime alınıyor. Güvenliğin üst düzeyde tutulduğu parkta gençler hocalar eşliğinde bu parkurlarda eğleniyor hem öğreniyor. Eğitim sonrasında parkurda başarılı olan gençler belirlenerek Küçükçekmece Belediyesi tarafından bir arama kurtarma ekibi oluşturulacak.

Parkı gezip yetkililerden bilgi alan Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz, Küçükçekmece halkının uzun bir süredir bu parkı beklediğini belirterek; “Küçükçekmeceliler uzun bir süredir macera parkımızı bekliyorlardı. Biz de hummalı bir çalışmayla parkımızı yetiştirdik. Parkımızda hem çocuklarımızın hem de bizlerin eğlenebileceği çok değişik parkurlar var. Tırmanma duvarımız var. Parkımızın içinde sosyal tesislerimiz olacak bu tesisi belediyemizin şirketi işleteceği için özellikle Küçükçekmeceliler uygun fiyatlarla servis imkanı bulabilecekler. Benzeri bir çalışma Atakent bölgemizde yapılıyor orası da şu anda hazırlandı. İnşallah bu parkların sayısını arttırmaya çalışacağız" dedi.


Küçükçekmece Belediyesi olarak sıradan yeşil alanlar yerine konsept içeren parklar yaptıklarını belirten Başkan Karadeniz, “Biz bu tür parkları Küçükçekmece'de çoğaltmaya çalışacağız. Şu anda 'Macera Park'ın İstanbul'da benzerini bulabilmek zor. Bu noktada diğer belediyelere de örnek olabileceğimizi düşünüyoruz. Özellikle bu bölgedeki hanımefendiler çocuklarıyla çok zevkli dakikalar geçirecekler. Parkımızın bir özelliği de sadece çocuklarımızın değil yetişkinlerin de eğlenebileceği bir şekilde dizayn edilmesi. Bunları yapmaktan gurur duyuyoruz. Çünkü Küçükçekmeceliler her şeyin en iyisine layıklar" diye konuştu. 

Geleceğin AFAD Ekipleri Buradan Yetişecek

Parkurların uzmanlar tarafından eğitimli bir şekilde kullanılacağını vurgulayan Başkan Karadeniz, “Parkurlar, uzmanlar tarafından kontrollü bir şekilde kullanılacak. Çünkü tehlike içermemesi gerekiyor. Özellikle buraya sık sık gelip burada bu çalışmalara katılan gençlerimizden de biz ilerde Küçükçekmecelilerin faydalanabileceği bir AFAD ekibi oluşturmayı uygun görüyoruz. İnşallah burada geleceğin AFAD ekibi yetişir” diye konuştu. Macera Park'a gelen çocuklar ise İstanbul'da böyle bir alan buldukları için mutlu olduklarını söyleyerek, "Burada hoş vakit geçiriyoruz. Aktiviteler çok eğlenceli" dedi.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
banner48
banner45

İşte Reina katilinin yakalandığı ev!
Yılbaşı gecesi 39 kişinin hayatı kaybettiği Reina katliamını gerçekleştiren Ebu Muhammed El Horasani...

Haberi Oku