banner32
    19 Ocak 2017 Perşembe  Mobil Künye Sitene Ekle İletişim


EMLAK GÜNDEMİ:
Fi Yapı'nın Taşınmazları Satışa Çıkarılıyor!
FETÖ soruşturmaları kapsamında TMSF'ye devredilen Fi Yapı'nın taşınmazlarının satışına ilişkin yasal süreç başladı. Fi Yapı, konuyla ilgili açıklama yaptı. 

Fi Yapı'nın taşınmazları, Fethullahçı Terör Örgütü ve Paralel Devlet Yapılanması soruşturmaları kapsamında, Tasarruf Mevduat Sigorta Fonu'na (TMSF) devredilmişti. Bu taşınmazların satışıyla ilgili yasal süreç başladı. Fi Yapı tarafından yapılan açıklamada Fi Side projesinin kalan kısımlarının inşaatına Şubat 2017 itibarıyla başlanabileceği belirtildi. 

Açıklamada, "Şirkettin nakit borçlarının ödenmesine ise Şirket kaynaklarının etkin bir şekilde nakde çevrilmesi ile eş zamanlı olarak başlanacak olup adilane bir şekilde tüm alacakların aynı oranda karşılanmasına çalışılacaktır" denildi. 

Konuyla ilgili açıklama Fi Yapı'nın resmi internet sitesinden geldi. Açıklamada satışların, Fi Yapı İnşaat Sanayi ve Ticaret AŞ'nin mal varlıklarının nakde çevrilmesi ve tespit edilen yükümlülüklerinin adilane bir şekilde tüm hak sahiplerinin taleplerini karşılamak amacıyla gerçekleştiğine vurgu yapılarak, Kanun Hükmünde Kararnameler ve 5411 sayılı Bankacılık kanunu Hükümleri ve TMSF'ye tanınan yetkiler kapsamında şirkete ait taşınmazların satışıyla ilgili yasal sürecin başladığı belirtildi. 

Şirketin tamamlanmayan ve dolayısıyla da yerleşimi gerçekleşmeyen Fi Side Projesi'nin yapım işi için maliyet belirleme ve teklif alma süreçlerinin başlatılmış olduğu bilgisine yer verilen açıklamada, projenin kalan kısımlarının inşaatına Şubat 2017 itibarıyla başlanacağı ve elde edilen kaynaklarla da hızla tamamlanabileceği vurgulandı. 

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
banner48
banner45

Kartal'da kentsel dönüşüm sürüyor!
Kartal Belediyesi, "Dönüşümde Kartal Modeli" ile kentsel dönüşüm çalışmalarına devam ediyor.

Haberi Oku