banner32
    18 Ocak 2017 Çarşamba  Mobil Künye Sitene Ekle İletişim


EMLAK GÜNDEMİ:
Emlak Sektöründe Revizyon
Devletin son günlerde inşaat ve emlak sektöründe KDV ve kredi kullanma oranlarında gerçekleştirdiği düzenlemeler sektörde olumlu yönde etkilerini göstermeye başladı. Gayrimenkul sektöründe faaliyet gösteren ve kısa zamanda Türkiye genelinde 13 franchise sayısında ulaşan 1A Plus'ın Yönetim Kurulu Başkanı Ebubekir Sevimli, kendilerine gelen franchise alma taleplerinde artış olduğunu söyledi. Ebubekir Sevimli, konut kredi faizlerinin düşürlmesi, KDV oranının %18'den %8'e indirilmesi ve son olarak gayrimenkul alımında kredi kullanma oranının %75'den %80'e çıkarılmasının sektörü hareketlendirdiğini, gayrimenkul sektöründe iş kurmak isteyen kişilerin de bu yapılandırmalar sayesinde harekete geçtiğini söyledi.
Sektördeki yeni düzenlemeler sayesinde 2016 sonuna kadar franchise sayılarını 20 ye çıkarmayı planladıklarını aktaran Sevimli, 2017'de ise Türkiye'nin her bölgesinde olmayı hedeflediklerini ve franchise sayılarında %100 oranında bir büyüme olacağını düşündüğünü belirtti.
1A Plus Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Ebubekir Sevimli ayrıca, konutta KDV indirimleri ve banka destekleriyle ülke genelindeki franchise işletmerinden aldıkları raporlara göre ofislere yapılan müşteri ziyaretlerinin ve konut satışlarının olumlu yönde arttığını sözlerine ekledi. Sevimli, 1A Plus'ın seçkin yatırımcılardan oluşan Gayrimenkul Yatırımcılar Kulübü üyeleri de inşaat ve emlak sektörüne sağlanan desteklerden memnun olduklarını dile getiriyorlar, dedi.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
banner48
banner45

"Kentsel dönüşüm çalışmaları hızlandırılmalı"
Avrupa Hazır Beton Birliği (ERMCO) ve Türkiye Hazır Beton Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Yavuz Işık,...

Haberi Oku