08 Aralık 2016 Perşembe  Mobil Künye Sitene Ekle İletişimEMLAK GÜNDEMİ:
Emlak Gündemi Avrasya Kent Fuarında Canlı Yayında Olacak

‘Marka Şehirler Zirvesi’ de fuarla eş zamanlı olarak yapılacak


Reed Tüyap bünyesinde gerçekleştirilen Kent Fuarı;  24 Kasım Perşembe günü TÜYAP’ta başlayacak ve 27 Kasım günü sona erecek. Aynı zamanda Yerel Yönetim ve Demokrasi Akademi Vakfı (WALD) ve Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Orta Doğu ve Batı Asya Bölge Teşkilatı (UCLG MEWA) işbirliği ile gerçekleşecek olan ‘Marka Şehirler Zirvesi’ de fuarla eş zamanlı olarak yapılacak.

Bakanlar konuşma yapacak

Fuarın açılış töreninde;  Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, İstanbul Valisi Vasip Şahin ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Kadir Topbaş katılacak ve birer konuşma yapacak.
Projeler ve ekipmanlar tanıtılacak

Yaşanabilir Kentler için Altyapı ve Çevre Düzenlemelerinin tartışılacağı fuarda, geleceğin güvenli ve ulaşılabilir şehirlerini kurmak için Avrasya bölgesindeki yöneticiler ve belediye başkanları, yönettikleri şehirlerin gelişimi için uyguladıkları yatırım projelerini tanıtacak. Fuarda; kentsel dekorasyon, spor ve eğlence, kentsel araç ve teknolojiler ile çevre ve geri dönüşüm araç, gereç ve ekipmanları görücüye çıkacak.
Yurt İçi Ve Yurt Dışı Yerel Yöneticiler, Marka Şehirler Zirvesi’nde

Marka Şehirler Zirvesi; başta İstanbul, Ankara, Konya, Kayseri, Gaziantep, Adana, Mersin, Antalya, İzmir, Manisa, Bursa, Çanakkale, Tekirdağ, Edirne, Kocaeli, Afyon, Samsun ve Trabzon belediyeleri olmak üzere yurt içinden yerel yönetim temsilcilerinin ve ilgili birim temsilcilerinin yanı sıra, yurt dışından UCLG-MEWA’nın ağında yer alan İran, Irak, Ürdün, Libya, Suudi Arabistan, Kuveyt, Katar, Birleşik Arap Emirlikleri, Fas, Cezayir, Lübnan, Filistin, Yemen, Azerbaycan, Kazakistan, Türkmenistan, Pakistan, Hindistan, Bulgaristan, Yunanistan, Makedonya, Kosova, Sırbistan, Bosna Hersek, Gürcistan, Ukrayna gibi ülkelerdeki yerel yönetim temsilcilerinin katılımları ile gerçekleştirilecek.


Akıllı Şehir Zeytinburnu

Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın’ın ilçede hayata geçirilen E-Belediye, Akıllı Şehir Rehberi, mobil uygulamalar, çözüm merkezi ve Elektronik Belge Yönetim Sistemi gibi “Akıllı Şehir” uygulamalarını tanıtacağı Avrasya Kent Fuarı ve Marka Şehirler Zirvesi’nde; dünya genelinde meydana gelen markalaşma eğilimine paralel olarak, şehirlerin marka bilincini geliştirmesi ve bu alandaki yeniliklerini paylaşarak farkındalık oluşturması amaçlanıyor.

Avrasya Kent Fuarı’nın iki gün ev sahipliği yapacağı “Marka Şehirler Zirvesi”nde; yurt içi ve yurt dışındaki kentlerin markalaşma yolunda gerçekleştirdiği yatırımlar ve projeleri ele alınacak.

 

 

 

 

 


Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
banner12
banner29

216 Butik Plus'ta Son Daireler Satışta!
Çekmeköy'de hayata geçirilen 216 Butik Plus'ta, teslime özel fiyatlarla son 20 daire satışa çıktı.

Haberi Oku