banner32
    18 Ocak 2017 Çarşamba  Mobil Künye Sitene Ekle İletişim


EMLAK GÜNDEMİ:
Dentur Avrasya Yeni Nesil Gemi Projesi İle Dikkat Çekti
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Deniz Ticareti Genel Müdürü Cemalettin Şevli ve Tersaneler ve Kıyı Yapıları Genel Müdürü Salim Özpak ile birlikte, Dünya Denizcilik Günü Yan Etkinliği programı kapsamında, sektörün öncü firmalarından Dentur Avrasya standını ziyaret etti. 

Dünya Denizcilik Örgütü (IMO) tarafından her yıl farklı ülkelerde düzenlenen Dünya Denizcilik Günü Yan Etkinliği, bu yıl, İstanbul Haliç Kongre Merkezi'nde Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı'nın da desteği ile gerçekleştirildi. Etkinliğin açılışı, Başbakan Binali Yıldırım, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan ile Dünya Denizcilik Örgütü Genel Sekreteri Kitack Lim'in yaptığı açılış konuşması ile yapıldı. 

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Deniz Ticareti Genel Müdürü Cemalettin Şevli ve Tersaneler ve Kıyı Yapıları Genel Müdürü Salim Özpak ile birlikte, Dentur Avrasya’nın standını ziyaret etti. Bakan Arslan, stantta yeni yapılan çift başlı yolcu gemisi ile ilgili bilgi aldı.  

14 adet yeni yolcu gemisi yapılacak

Dentur Avrasya’nın Genel Müdürü Ünsal Savaş, 14 adet yeni yolcu gemisi yapılacağını ve bu yeni nesil gemiler ile birlikte hizmet kalitesini arttırmayı hedeflediklerini belirterek, özel tasarım yolcu biniş–iniş platformu sayesinde engelli ve hareket kısıtlı yolcuların daha rahat hizmet alacağını söyledi. Savaş, yeni gemilerin çift başlı olması sebebiyle manevraya ihtiyaç duymayacağı için seyir süresinin %40 oranında kısalacağını ve Polonya'da yapılan havuz testleri sonucunda en optimum tekne formuna ulaştıklarını, bu sayede yakıt tüketiminin de %54 oranında daha az olacağını sözlerine ekledi. Savaş, "Hedefimiz kara taşımacılığı ile tamamen entegre olmuş, daha çevreci, daha hızlı, daha konforlu ve güvenilir taşımacılık ile hizmet standartlarını yükseltmek" dedi. 

Türkiye'nin kurucu üyelerinden biri olduğu Uluslararası Denizcilik Örgütü'nün 171 üyesi bulunuyor. Gemi kaynaklı kirlilik ve deniz emniyeti ve güvenliği konusunda uzmanlaşmış bir kuruluş olan IMO, Dünya Denizcilik Günü'nün 1978'den bu yana kutlandığını belirtti.

Geçtiğimiz yıl Japonya'da düzenlenen etkinlik, önümüzdeki yıl ise denizci bir ülke olan Panama'da gerçekleşecek. Panama Denizcilik Bakanı Jorge Barakat Pitty ise, Türkiye'de başarılı bir yan etkinliğin gerçekleştirildiğini belirterek, gelecek yıl herkesi Panama'ya beklediğini söyledi.  


Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
banner48
banner45

"Kentsel dönüşüm çalışmaları hızlandırılmalı"
Avrupa Hazır Beton Birliği (ERMCO) ve Türkiye Hazır Beton Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Yavuz Işık,...

Haberi Oku