banner32
    18 Ocak 2017 Çarşamba  Mobil Künye Sitene Ekle İletişim


EMLAK GÜNDEMİ:
CNR Emlak Fuarı'nın Açık Ara Satış Lideri: 24 Gayrimenkul

Öncelikle CNR Emlak Fuarı’ndaki bu net başarınızı değerlendirmenizi istiyoruz.

CNR Expo Emlak 2016’ya katılma kararı aldığımız anda organizasyonun bizler için öncelikli hedefini sıcak satış olarak belirledik. Takip eden süreçte organizasyona ilişkin olarak yaptığımız her kurguda sıcak satış beklentimizi ön planda tuttuk. Son 1 aylık rutin satış-pazarlama toplantılarımızda bu organizasyona geniş yer verdik ve tüm ekip üyelerimizin fikirlerinin uygulamada vücut bulmasını sağladık. Hâl böyle olunca tüm arkadaşlarımız organizasyonu ev sahibi sorumluluğuyla sahiplendi ve başarı kaçınılmaz oldu. Huzurunuzda her birine teker teker teşekkür ederim.24 Gayrimenkul hakkında bilgi alabilir miyiz? 24 Gayrimenkul, hazırladığı projelerde, diğer konut projelerinden farklı olarak merkezine-odağına neyi alır?

24 Gayrimenkul, “Merkezde Kazançlı Projeler” mottosuyla kurulmuş; tüm geliştirme ve satış faaliyetlerini merkezde ve kazançlı olma teması üzerine inşa eden bir firmadır. Bu doğrultuda 24 Gayrimenkul, yalnızca şehrin ana ulaşım aksları üzerinde; bulunduğu çevreden izole olmamış; aksine lokasyon ve şehirle bütünleşecek projeler geliştirir. Sahip olduğu satış hızı sayesinde tüm proje satışlarını proje teslim tarihinden önce tamamlayarak projenin değer artış sürecinde oluşan kârın büyük kısmını yatırımcılarıyla paylaşır. Bu hızlı sirkülasyon ve yüksek yatırım getirisi, 24 Gayrimenkul’ü yatırımcı gözünde bir adım öne taşır.

24 Gayrimenkul'ün “Merkezde Kazançlı Projeler” mottosu ile start verilen 16 projesi var. Bunlar arasında tamamlanan projeler de bulunuyor. Bu projelerde orta sınıfın ev sahibi olması için ne gibi avantaj ve finansal açılımlar geliştirdi?

Tüm projelerimizde alıcılarımıza proje konsepti ve hedeflenen sosyo-ekonomik profilin ödeme alışkanlıkları ve beklentileriyle uyumlu ödeme modelleri sunuyoruz. Bunlardan en çok dikkat çekenleri, %20’den başlayan peşinatlar; %0,35’den başlayan kredi oranları ve 24 ay kurum bünyesinde vade farksız taksitlendirme imkanıysa da alıcı beklentisinin çoğu zaman masada pazarlık aşamasında somutlaştığını söylemek mümkündür. Bu tip hallerde alıcı beklentileriyle uyumlu, tam olarak “terzi dikişi” diyeceğimiz spesifik çözümlerle ödeme modellerimizi alıcı beklentileri doğrultusunda optimize ediyoruz.


Gayrimenkul sektöründe son yıllarda birçok proje üretiliyor. Bu kadar çok üretim içinde ortaya çıkan projeleri nasıl değerlendirirsiniz? 24 Gayrimenkul’ün bu denli üretim içinde ''iddiası'' nedir?

Yurt içi ve yurt dışından İstanbul’a yönelen yüksek talep, normal olarak güçlü bir arzı da beraberinde getiriyor. Bu arzın niteliği, İstanbul’un farklı bölgelerinde; farklı alıcı grupların beklentilerine uygun olarak değişmekle birlikte sektörün öncelikle imalat, akabinde de hizmet kalitesinin bu pratiğin bir neticesi olarak hızla yükseldiğini söylemek mümkündür. Gelişen yapı ve telekomünikasyon teknolojileri sayesinde bahsi geçen niteliğin, orta vadede en az bir sıçrama daha yapmasını bekliyoruz. Bu süreçte 24 Gayrimenkul olarak bizler de sektörün önemli oyuncularıyla birlikte tüm teknolojik ve sektörel gelişmeleri yakından takip ediyor ve yenilikleri projelerimize tatbik ediyor olacağız. Bu süreçte yine en büyük iddiamız, “bulunduğu bölgenin en merkezi lokasyonlarında, en kazançlı projeleri üretmek” olacaktır.

Gayrimenkul Projelerinde ortak bir zevk ve payda bulmak zor. Bu konudaki yaklaşım ve çözümlerinizden bahseder misiniz?

Projelerimizi mümkün mertebe farklı konseptler ve dizayn anlayışlarıyla geliştirmeye gayret gösteriyoruz. Belirlediğimiz her bir konsepte mutlaka kurumumuzun sofistike ve özelleştirilebilir dizayn anlayışından dokunuşlar eklemeye çalışıyoruz. Farklı konseptler üretmek, bizlere farklı alıcı gruplarıyla temas etme ve onların yapıcı geri bildirimlerini yeni projelerimizde tatbik etme imkanı tanıyor. Bu sayede 24 Gayrimenkul markalı her bir projenin önceki benzerlerinden daha verimli, daha kazançlı ve özelleştirilebilir şekilde kurgulanmasına özen gösteriyoruz. Günün sonunda bizim örnek dairelerimize giren misafirlerimiz, tasarım ve dizayn detaylarından projenin bir 24 Gayrimenkul projesi olduğunu kolaylıkla anlıyor.


Son olarak 24 Gayrimenkul için 2016 nasıl geçti? 2017 planlan ve hedefleriniz nelerdir?

Yaşanan birçok olumsuzluğa rağmen, özellikle yılın 2. yarısında kamu, özel sektör, meslek birlikleri ve bankacılık sektörü işbirliğinin 2016 yılı için sektörü tabiri caizse ipten aldığını söylemek mümkündür. Kredi oranlarında yaşanan düşüş, konut kredisi kullanımı üst limitinin gayrimenkul bedelinin %75’inden %80’ine çıkarılması, %18 KDV’ye tâbi konutlarda KDV oranının Mart 2017’ye kadarki teslimlerde %8 olarak uygulanması bu işbirliğinin en somut örneklerindendir. 24 Gayrimenkul olarak, 2016 yılını hedeflerimizi aşmış olarak noktalarken 2017’ye hedeflerimizi yukarı yönde revize ederek merhaba diyeceğiz.

24 Gayrimenkül Anasayfa


Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
banner48
banner45

İçi ayrı dışı ayrı güzel bir mimari proje!
Skydome adlı Rus şirketi, içi ayrı dışı ayrı güzel bir mimari projeye imza attı. Bu yapılar, metrekare...

Haberi Oku