banner32
    18 Ocak 2017 Çarşamba  Mobil Künye Sitene Ekle İletişim


EMLAK GÜNDEMİ:
10 bin Aile Tapu Sahibi Oldu
Tuzla Belediyesi, Tepeören Mahallesi 3. Etap, Aydınlı Mahallesi Giresun Mevkii ve İstasyon Mahallesi Batakçalı Mevkii imar uygulamaları ile bu bölgelerde yaşayan vatandaşları tapu sahibi yaptı. 

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, Aydınlı Mahallesi Giresun Mevkii’nde 11 yıldır süren bir sorunu, vatandaşın istediği şekilde çözüme kavuşturduklarını söyledi. 

2005 yılında TOKİ, İBB ve Tuzla Belediyesi tarafından kentsel yenileme alanı ilan edilen alanın 2009 ve 2011 yerel seçimlerinin en önemli sorunları arasında olduğunu vurgulayan Başkan Yazıcı, "Bu bölgedeki planlama gerçekten çok zor bir süreçti. Hani akıntıya karşı kürek çekiyoruz denilir ya, bu şekilde bir sürecin içinde yer aldık. Yaptığım tüm görüşmelerde ve planın değiştirilmesi için yaptığımız tüm girişimlerde ben vatandaşın istediği planlamayı istiyorum diyerek, soruna çözüm aradık. 17 kurumdan görüş alarak vatandaşların mağduriyetini Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na, TOKİ Başkanlığı’na ve İBB’ye ilettik, sürekli takip ettik. Farklı tarihlerde yaptığımız plan talebi başvurularımız Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından kabul edildi. Vatandaşlarımızın mağduriyetinin yüzde 95’i çözüme kavuşturuldu" dedi. 

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
banner48
banner45

"Kentsel dönüşüm çalışmaları hızlandırılmalı"
Avrupa Hazır Beton Birliği (ERMCO) ve Türkiye Hazır Beton Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Yavuz Işık,...

Haberi Oku