banner32
    17 Ocak 2017 Salı  Mobil Künye Sitene Ekle İletişim


EKONOMİ:
Yatırım Yapana Türk Vatandaşlığı
Başbakan Binali Yıldırım, AK Parti grup toplantısında yaptığı konuşmada yatırımcılara vatandaşlık müjdesi verdi. Yıldırım, belirli miktarda yatırım yapanların Türk vatandaşlığını alabileceğini ifade ederek "Başka ülkelerde benzer uygulamalar var" dedi.


Yatırım yapan vatandaşlık alabilecek

"Son dönemlerde hız verdiğimiz yatırım ve teşvik düzenlemeleri hayata geçiyor. Yabancı yatırımcıların ülkemizde oturum alması, Türk vatandaşı olması için yüce Meclis bir düzenleme yaptı. Şartları taşıyan vatandaşlar vatandaşlık alabilecek. Belirli miktarda yatırım yapmak, belirli işçi çalıştırmak, belirli miktar para getirmek gibi şartlar var. Yatırım yapanın her zaman yanındayız."

Yıldırımın açıklamaları şu şekilde;

"Türkiye maliyesi sağlam temellere dayanıyor. Bankacılık sektörümüz Avrupa'dakinin daha üzerinde. Reel ekonomiye baktığımızda yatırımcıların ayrılmasını gerektirecek hiçbir veri yok.
Biz yerli ve uluslararası yatırımcının işlerini kolaylaştırmaya gayret ediyoruz. Proje bazlı teşvik sistemi yürürlüğe girdi. Ülkemiz için katma değeri yüksek projeler, teknolojik dönüşüm sağlayacak yatırımlar özel teşvikle desteklenecek. Ülkemizin ar-ge ve teknolojik altyapısını güçlendirmiş olacağız.

Kamu yatırımları yüzde 30 arttı

Bütçe bu sene de en önemli payı eğitime ve ikinci olarak sağlığa ayırdık. Kamu yatırımlarını da 2017’de yüzde 30 artırdık. 2017 bütçesinin şimdiden hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.

Son dönemlerde hız verdiğimiz yatırım ve teşvik düzenlemeler hayata geçiyor. Yabancı yatırımcıların ülkemizde oturum alması, Türk vatandaşı olması için yüce Meclis bir düzenleme yaptı. Şartları taşıyan vatandaşlar vatandaşlık alabilecek. Belirli miktarda yatırım yapmak, belirli işçi çalıştırmak, belirli miktar para getirmek gibi şartlar var. Yatırım yapanın her zaman yanındayız.

seyahat acentalarına yakıt desteği


Dün gerçekleştirdiğimiz Bakanlar Kurulu'nda turizmle ilgili karar aldık. 2016'da yaşanılan olaylardan dolayı turizmde işler iyi gitmedi. Bir yandan Rusya ile ilişkilerimizin bozulması bir yandan darbe girişimi istediğimiz sonucu vermedi. 2017'de telafi için Türkiye'ye turist getirenler için seyahat acentalarına yakıt desteğini görüştük. Türkiye'ye turist getiren acentalar için yakıt desteğini görüştük, havalimanlarına 2017 boyunca misafir getirene uçak başı 6 bin dolar vereceğiz."

 


Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
banner48
banner45

Yabancı yatırımcıya teşvik, sektörde olumlu...
Yabancı yatırımcıya vatandaşlık teşviki, gayrimenkul sektöründe de olumlu karşılandı.

Haberi Oku