banner32
    23 Ocak 2017 Pazartesi  Mobil Künye Sitene Ekle İletişim


EKONOMİ:
Vergi Borcu Olanlar Dikkat!
6736 sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin Kanun yürürlüğe girmesi ile birlikte Büyükşehir Belediyesi, İlan ve Reklam Vergisi, Eğlence Vergisi, Yangın Sigorta Vergisi, Harçlar, Tıbbi Atık Ücretleri, Ecrimisil Gelirleri, Pano Söküm Bedelleri, Cezalı Hal Rüsümları ve Otopark borçlarını yapılandırılıyor.

Emlak vergisi, çevre temizlik vergisi gibi vergi borcu olanlar,  2467 kanun ile vadesi geçmiş borçlarını 25 Kasım 2016 tarihine kadar yeniden yapılandırabilecek.

Son gün 25 Kasım

Borçluların yapılandırmadan faydalanabilmeleri için 25 Kasım 2016 tarihine kadar Belediyelere dilekçe ile başvurmaları gerekiyor. Dilekçe ile başvuru, gerçek kişilerde yetkilinin kendisi, tüzel kişiliklerde ise Kanuni vekili tarafından yapılacak. Kanuni vekilden mutlaka “Yetki Belgesi” istenilecek. Yeni yapılandırmada anapara değişmeyecek. Anaparaya bağlı cezalar varsa, gecikme faizi ve gecikme zammı silinecek. Gecikme zammı ve gecikme faizi yerine vade tarihinden itibaren Yİ-ÜFE oranı uygulanacak.

Taksitle ödeme yapılacak

Ödeme, mükellefin isteğine göre peşin ya da 6, 9, 12, 18 taksit halinde yapılabilecek. Taksitler iki ayda bir olarak uygulanacak. Peşin ödemede hesaplanan Yİ-ÜFE rakamının % 50’si oranında ayrıca indirim sağlanacak. Peşin ödeme yapılacaksa, borcun en geç Kasım ayı içerisinde ödenmesi gerekmekte olup, taksitli ödemelerde ilk taksitin son ödeme günü 30 Kasım 2016 tarihi olarak belirlendi.


Dava açılmış borçlar için, davadan feragat edilmesi şartıyla yapılandırma yapılabiliyor


Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
banner48
banner45

Yabancı yatırımcıya teşvik, sektörde olumlu...
Yabancı yatırımcıya vatandaşlık teşviki, gayrimenkul sektöründe de olumlu karşılandı.

Haberi Oku