banner32
    19 Ocak 2017 Perşembe  Mobil Künye Sitene Ekle İletişim


Eğitim:
Beyoğlu'nda 'Semt Konakları' Açıldı
Beyoğlu Belediyesi, ilçenin 14 farklı noktasında açtığı Semt Konakları ile halkın kişisel ve kültürel gelişimine katkı sunmaya devam ediyor. Beyoğlu halkının yaşam kalitesini arttırmak ve mahalle kültürünü yaşatmak amacıyla kurulan merkezlerde; eğitimden sağlığa, sosyal yardımlaşmadan kültür hizmetlerine kadar birçok alanda hizmet veriliyor. Toplumun her kesimini kapsayan hizmetlerden yılda yaklaşık 80 bin kişi faydalanıyor. 

Alev Ofluoğlu Çıksalın Semt Konağı’nı ziyaret eden Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, hizmetleri yerinde inceledi. Daha sonra Semt Konağı yöneticileri ve kursiyerlerle bir araya gelen Başkan Demircan, talep ve önerileri dinledi. Semt konaklarında verilen ücretsiz kurslardan duydukları memnuniyeti dile getiren kursiyerler de Başkan Demircan’a hizmetlerinden dolayı teşekkür etti.

Semt Konakları'nın önemine vurgu yapan Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, "Çok uzun konuşulması gereken bir konu olan mahalle kavramı Osmanlı'dan bugüne elimizde var. Mahalleyi inşa ederken camisiyle, tekkesiyle, medresesiyle, çeşmesiyle bizim geleneğimize uygun, insanların topluca yaşayabilecekleri alanlar göz önünde bulundurulmalı. Çünkü insanların ihtiyaçlarını mahallelerinde çözme düşüncesi hep vardı. Ama şehir hayatı, göçler hızlı büyüdüğü için mahalleleri mahalle formatından çıkartan mahalle merkezindeki hizmetin eksikliğindendi. İşte yeniden o mahalle kavramına dönebilmek adına mahallelinin ihtiyacını mahallede karşılayacak bir mekanizma kurmak kaçınılmazdı. Yani tarih de kentten ibarettir. İnsanların ihtiyacını belirleyicidir. Biz de Beyoğlu Belediyesi olarak insanların o medeni ihtiyaçlarını mahallede yerinde çözme fikriyle bu işi geliştirdik" dedi.

Herkes İçin Ücretsiz Eğitim İmkanı

Beyoğlu Belediyesi, "yaşam boyu eğitim" sloganıyla, Semt Konakları'nda ilköğretim öğrencilerinden ev hanımlarına kadar herkes için ücretsiz eğitim imkanları sunuyor. Eğitim faaliyetleri arasında herhangi bir meslek eğitimi almamış ya da yeni bir meslek dalında eğitim almak isteyen genç ve yetişkinlere yönelik meslek edindirme programları, özellikle ev hanımlarının yeteneklerini geliştirdikleri ve ürettiklerini sergileyip satma imkanı buldukları kişisel gelişim eğitimleri, öğrencilerin okul eğitimlerine destek amaçlı düzenlenen etüd çalışmaları, semt sakinlerini başta sağlık olmak üzere pek çok konuda bilgilendiren bilgilendirme ve bilinçlendirme hizmetleri ve 3-6 arası yaş grubu çocuklara yönelik ücretsiz hizmet veren anaokulları bulunuyor.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
banner48
banner45

Saatler yerine okulları ileri alalım
Yaz saatinin sabitlenmesi projesinin fikir babası İTÜ’lü akademisyenler, şikâyetlere çözüm önerdiler:...

Haberi Oku