16 Mart 2017

Yunus Ünlü

Dolarda Düşüş Devam Ediyor

16/03/2017 - 9:44

Dolar, 16 Mart perşembe günü itibariyle düşüşe geçti. FED kararları, artışa geçen dolarda sert düşüşe neden olurken gözler Merkez Bankası kararlarına çevrildi. Yatırımcı ise kısa süreliğine dolardan uzak durmaya karar verdi.
Dolarda Düşüş Devam Ediyor

ABD Merkez Bankası Fed’in beklentilere paralel faizleri yükseltmesine karşın, bu yıl için artış sayısına dair tahminlerini değiştirmemesiyle dolar geriledi. Dolarda yaşanan hareketli günler nedeniyle yatırımcı bir süre uzaklaşmayı tercih etti.

Bankalararası piyasalarda dolar 3,68 civarında seyrediyor. Kur dün gün boyunca 3,72-3,73 bandında hareket etmişti. Euro da 3,95’in altına indi.

Fed, çeyrek puanlık faiz artışıyla bu yıl ilk faiz artışını yaptı. Fed aynı zamanda 2017 yılı için iki faiz artırımı daha yapacağı tahminini değiştirmezken, 2018 yılı için üç faiz artışı öngörülüyor.

GÖZLER MERKEZ’E ÇEVRİLDİ

Piyasaların gözü bugün Merkez Bankası’nın faiz kararında olacak. Merkez Bankası’nın faiz koridorunun üst bandında artışa gitmesi bekleniyor. Merkez Bankası kararını saat 14.00’te açıklayacak.


Yorum Yap

 

Emlak Gündemi © Tescilli Markadır. İçerikler İzinsiz Kullanılamaz.