7 Mart 2017

Yunus Ünlü

Dolar Ne Kadar? 7 Mart Salı Döviz Kuru Son Durum

07/03/2017 - 10:00

14-15 Mart tarihlerinde gerçekleşecek olan FED toplantısı öncesi Merkez Bankası doları en alt seviyede tutmaya çalışıyor. Gelecek olası bir faiz artırımı kararı, dolar ve euroda artışa neden olabileceği belirtildi. 7 Mart salı günü itibariyle dolar 3.71, euro ise 3.92 TL'den işlem görüyor.
Dolar Ne Kadar? 7 Mart Salı Döviz Kuru Son Durum

Fed’in bu ayki toplantısında faiz oranlarını artıracağı beklentisiyle TL üzerindeki baskı devam ediyor. Dolar/TL 3.71 seviyelerinden işlem görüyor. Euro ise 3.92 TL’den yatırımcısını bekliyor.

Geçen Cuma Fed Başkanı Janet Yellen’ın Mart ayında faiz artırmanın uygun olabileceğini söylemesi ve bölgesel Fed Başkanlarından gelen ‘şahin’ tondaki açıklamalar kur üzerinde baskıya neden oluyor. Uzmanlar Fed beklentileri nedeniyle gelişen ülke para birimlerindeki baskının devam edebileceğini belirtiyor. Fed’in faiz toplantısı 14-15 Mart’ta gerçekleşecek.

Bugün yurtiçinde ve yurtdışında kritik bir veri akışı bulunmuyor. İçeride Merkez Bankası’nın adımları ve siyasi cephedeki gelişmeler takip edilecek. Merkez Bankası’nın Ocak ayından bu yana attığı adımlarla kur tarihi zirve seviyesi olan 3.94 seviyelerinden gevşemişti. Merkez Bankası’nın faiz toplantısı da Fed toplantısından bir gün sonra 16 Mart’ta gerçekleşecek.


Yorum Yap

 

Emlak Gündemi © Tescilli Markadır. İçerikler İzinsiz Kullanılamaz.