19 Nisan 2017

Yunus Ünlü

15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nde Serbest Geçiş Sistemi

19/04/2017 - 10:01

15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde 20 Nisan 2017 tarihi itibariyle Serbest Geçiş Sistemi aktif olacak. Yeni sistemle birlikte HGS ve OGS aynı anda okunacak ve sürücülere kolaylık sağlanacak.
15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nde Serbest Geçiş Sistemi

Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nün ardından 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nün ücret toplama istasyonlarına, Hızlı Geçiş Sistemi (HGS) etiketi ile Otomatik Geçiş Sistemi (OGS) cihazını aynı anda okuyacak Serbest Geçiş Sistemi kurulum çalışmaları 20 Nisan’da başlayacak.

Serbest Geçiş Sistemi ile birlikte sürücülerin işi kolaylaşacak. Bu kapsamda 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nde de Serbest Geçiş Sisteminin kurulması için 20 Nisan’da çalışmalar başlayacak. Trafik akışında herhangi bir sorun yaşanmaması için tadilat yapılırken, dört gişeden hizmet verilecek. Söz konusu çalışmaların, 15 Temmuz’da tamamlanması planlanıyor.

HGS ve OGS Aynı Anda

HGS etiketi ile OGS cihazını aynı anda okuyabilecek sistemde, geçiş ücreti sürücünün hesabından otomatik düşecek. Sürücülerin şerit değiştirmeden geçiş yapmalarını sağlayacak yeni sistemin sorunsuz işlediğinin belirlenmesinin ardından kurulduğu yerlerdeki HGS ve OGS gişeleri yıkılacak.

15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nde Serbest Geçiş Sistemi kurulumu sonrasında geçişler Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nde olduğu gibi şerit farkı olmadan sağlanacak.

Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’ndeki çalışmalar, ASELSAN ve PTT AŞ tarafından gerçekleştirildi. Serbest Geçiş Sistemi, söz konusu köprü ve istasyonlarda kullanılmaya başlandı.


Yorum Yap

 

Emlak Gündemi © Tescilli Markadır. İçerikler İzinsiz Kullanılamaz.